[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

I když se předpověď počasí na poslední červencový víkend nemýlila a horké letní počasí opravdu spíše vyzývalo k návštěvě koupaliště nebo pískovny, jak v sobotu, tak i v neděli vyrazili příznivci nordic walkingu opět na sobotní procházku pro seniory i celodenní výlet pro všechny.

O víkendu 26.-27.7. se konal další z nordic walking víkendů pravidelně společně organizovaný Rodinným centrem Všetaty-Přívory a Nordic walkingem pro radost.

V sobotu odpoledne se sešla malá skupinka účastníků na nádraží ve Všetatech a po přesunu do Košátek se všichni těšili na krátkou procházku v oblasti „Nových Košátek“ mezi malebnými a krásně udržovanými chatičkami a rekreačními domky místních chatařů a chalupářů.

V tomto opravdu horkém odpoledni jsme procházku opět přizpůsobili jak počasí, tak i dobré kondici zúčastněných mírným prodloužením a odkloněním trasy do stínu místního lesa hned poté, kdy jsme se měli možnost dostatečně pokochat vzorně udržovanými trávníky, květinovými záhonky i skalkami u zdejších domečků.

V lese bylo ve stínu podstatně příjemněji a díky mírnému prodloužení původně zamýšlené trasy jsme měli možnost obdivovat stráň Nových Košátek z pohledu zezdola, od cesty.

Ale protože už nám bylo opravdu velmi horko, rozhodli jsme se zakončit procházku jak jinak než u skvělé zmrzliny ve všetatské cukrárně. Vrátili jsme se tedy zpátky do Všetat, a protože jsme se všichni chystali i na výlet příští den, kdy mělo být počasí obdobně horké, dostala Nikolka, vnučka jedné z našich pravidelných účastnic, výborný nápad – zítra bychom se mohli v průběhu výletu i zastavit v Konětopech u pískovny a vykoupat! A protože se většina účastníků na výlety naštěstí přihlašuje předem, nebyl problém postupně dát vědět všem, aby si nezapomněli na výlet přibalit do svých baťůžků také plavky.

Tím více jsme se již těšili na nedělní ráno, kdy jsme se opět sešli na nádraží ve Všetatech a dojeli vlakem do Košátek. Po úvodním přivítání jsme vyrazili na „Výlet po žluté“. Tato žlutá značka je jediná turistická značka, která vede přes Všetaty. Kupodivu jsme se shodli na tom, že většinu z nás vlastně ani nikdy nenapadlo se po ní zkusit projít. A tak jsme to museli hned napravit!

Vyrazili jsme optimisticky vpřed, a ačkoliv se udělalo velmi teplo už od brzkého dopoledne, nám to nevadilo, neboť naše cesta vedla zpočátku lesem, a tak jsme šli ve stínu, což bylo příjemné. Co nám ale záhy začalo vadit, byly doslova nálety komárů. Hlavně naši dva mladí učastníci, Nikolka a Venca, se stali jejich vyhledávanými oběťmi. Naštěstí jsme měli s sebou repelent, a tak jsme se byli schopni záhy vyrovnat i s tímto nepříjemným, ale v lese v tomto ročním období samozřejmě vcelku očekávaným zádrhelem.

Po úvodním úseku, který nejdříve vedl po cyklostezce na asfaltovém povrchu, jsme konečně odbočili na lesní cestu a turistická značka nás dovedla do menší rokle. Hned jsme si připadali jako někde na Kokořínsku! Moc se nám tam líbilo, a tak jsme si udělali krátkou přestávku na svačinu.

Po svačině se nám šlo zase lépe, ale postupné řídnutí lesního porostu spojené s neustále se zvyšující teplotou, a tím pádem dosah neúprosných slunečních paprsků, nám začínaly dávat pořádně zabrat. Ale právě včas jsme dorazili do Konětop. Zejména Venca a Nikolka už se nemohli dočkat avizovaného osvěžení  v pískovně.

Nakonec jsme si šli zaplavat téměř všichni. Bylo to neuvěřitelně příjemné! Hanka a Pepa se rozhodli, že pískovnu přeplavou a skutečně se jim to podařilo. My na břehu jsme přemýšleli, že kdybychom tu měli kola, mohli by si třeba pískovnu ještě objet a měli by za sebou kompletní triatlon!

Takhle krásně osvěžení a umytí, jak se na slušné hosty sluší a patří, jsme dorazili do Obecní hospody v Konětopech. S panem hostinským, kterého tímto velmi pozdravujeme, jsme byli předem domluveni, že nám přichystá opravdu nějaký velmi dobrý oběd. Čekání na jídlo jsme si zkrátili hraním karetní hry prší a netrvalo dlouho a svou hrou jsme strhli i místní štamgasty, kteří začali některým hráčům napovídat. A to tedy neplatí!

Většina z nás neodolala doporučení pana hostinského a nakonec jsme si dali obrovskou porci jeho výborného pikantního rizota, které bylo opravdu excelentní. Všem doporučujeme!

Nicméně po tak dobrém obědě byl opravdu hrdinský výkon vůbec  vstát a jít, a co více, pokračovat ve zdolání posledních pěti kilometrů ve výhni odpoledního počasí, tentokrát už jen s krátkým úsekem ve stínu lesa. Většina cesty vedla po polní cestě, kde už se nebylo kam schovat.

Případné nastávající krize jsme však byli schopni vždy zavčasu zahnat myšlenkou na následné posezení ve všetatské cukrárně u zmrzliny, anebo výtečné ledové kávy. A tak se také stalo – neznáme lepší zakončení letního výletu. Sladká odměna byla tentokrát opravdu zasloužená a všichni účastníci si navíc zaslouží přinejmenším pochvalu za vytrvalost v těchto opravdu náročných podmínkách, pokud se horkého počasí týče.

Červencový výlet se tedy opět vydařil ke spokojenosti nás všech a my už se těšíme na poslední víkend v srpnu, kdy je v sobotu pro seniory naplánována krátká procházka v Tišicích v lese a v neděli se plánuje výlet na Ještěd. Tento výlet je skutečně pro všechny, neboť sportovci si jistě Ještěd užijí rádi po svých nahoru i dolů, někdo se rád sveze jen nahoru nebo dolů, ale pohodáři se mohou svézt nahoru i dolů, a to dokonce na dvou různých lanovkách (kabinková i sedačková).

Pro informace o plánovaných výletech a pro přihlášení sledujte web www.nwproradost.cz a také www.rcvsetatyprivory.cz

Malá reportáž o našem výletu opět vyšla na webu Mělnického deníku: http://melnicky.denik.cz/kultura_region/nordic-walking-kosatky.html, a to i v papírové podobě. Sken článku zde.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Košátky a Výlet po žluté

nereg. Ludmila nereg. Ludmila
13.08.2014 22.36 | odpovědět

Vedro bylo přímo tropické!
Všichni jsme ale zvládli dojít do cíle, i když chvílemi se to některým z nás zdálo nereálné. . .
L

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779