[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

1/

Chůze je nejpřirozenější pohybovou aktivitou člověka, takže nordic walking by neměl být pro většinu chodců technicky náročnou disciplinou.

2/

Nordic walking je levný. Vstupní investicí je pouze nákup holí, případně kvalitnější sportovní obuvi. Ve většině případů nehrozí poplatky spojené s užíváním sportovišť či používaných tras.

3/

Nordic walking se provozuje venku, v přírodě (ačkoliv indoorové varianty tohoto sportu jsou také známy a dále se rozvíjejí ve zcela nové discipliny). Blahodárnost přírody a outdoorových aktivit nejen na fyzickou kondici člověka, ale i na psychiku, není nutno rozvádět.

4/

Nordic walking se dá provozovat ve skupině, kdy se stává příjemným sociálním sportem, anebo individuálně. Odpadá tedy problém týmových nebo párových sportů, kdy při nedostavení se partnera nebo spoluhráčů musí být pohybová aktivita odvolána.

5/

Nordic walking může provozovat každý bez věkového omezení, děti i senioři. Nikdo není příliš malý, anebo příliš starý – intenzita této pohybové aktivity se dá přizpůsobit na míru opravdu komukoliv.

6/

Zdravotně omezení jednotlivci mohou v nordic walkingu objevit zajímavou alternativní sportovní disciplinu v momentě, kdy se již nejsou schopni věnovat dynamicky či technicky náročnějším sportům.

7/

Rychlost chůze se při používání holí zásadně zrychlí.

8/

Zatížení pohybového aparátu je rovnoměrněji rozloženo na celé tělo. Zapojením vrchní části těla se výrazně uleví svalům a kloubům dolních končetin.

9/

Zvýšením tepové frekvence při nordic walkingu se snáze a na mnohem kratší vzdálenosti spálí více kalorií než při chůzi bez holí.

10/

Při chůzi s holemi je potřeba koordinovat pohyb paží a nohou, takže se do této pohybové aktivity musí zapojit nutně i obě mozkové hemisféry. Trénujeme tedy i mozek.

11/

Při dobře technicky prováděném a pravidelném pohybu může dojít k trvalé úpravě v případě chybně drženého těla a povoleného vnitřního svalstva, proto je nordic walking tolik propagovanou aktivitou zejména fyzioterapeuty a rehabilitačními pracovníky.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779