[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

V neděli 10. 4. 2016 jsme úspěšně zahájily další sezónu našich nordic walking výletů. Vydaly jsme se do Divoké Šárky, kde nás čekal příjemný okruh a probouzející se jarní příroda.

To nedělní ráno nás neodradilo ani poněkud chladné aprílové počasí a po půlroční přestávce jsme se opět rády přivítaly na všetatském nádraží. Cesta vlakem utekla jako nic, ani jsme si nestačily povyprávět, jak se kdo za těch půl roku měl a co je nového.

Z Hlavního nádraží jsme se přesunuly tramvají až do Divoké Šárky, kde se k nám přidaly ještě další tři účastnice výletu. Čekání na ně jsme si zkrátily tím, že jsme nastavovaly na správnou délku hůlky, které dostaly některé z nás k Vánocům.

Když jsme byly kompletní, vyrazily jsme rovnou na přehradu vodní nádrže Džbán. O něco dále jsme na chvíli zastavily a připomněly jsme si hlavní zásady nordic walking techniky. Pár zajímavých tipů zaznělo i o nordic walking holích.

Náležitě poučeny jsme vyrazily na červenou značku a velmi si užívaly vstup do Divoké Šárky, kde nás po obou stranách obklopily vysoké skalní útesy.

Po chvilce jsme dorazili k hostinci Dívčí skok. A protože jsme se při prvním výletu sezóny nehodlaly hned uštvat, a protože některé z nás měly pěkně zmrzlé ruce, zastavily jsme se na výbornou polévku a čaj. Pobavila nás jedna starší paní z personálu – nejdříve nás vyhnala ven, ať si pořádně očistíme boty a následně nás popoháněla, ať si pospíšíme ve frontě. No, za sebe musím konstatovat, že na takovéto chování se k hostům zvyklá nejsem. Ale my jsme se nehodlaly naší dobré nálady vzdát, a tak nám tento zážitek sloužil jako dobrý zdroj pro vtipkování na téma českého restauratérství po zbytek našeho výletu.

Po občerstvení a zahřátí jsme vyrazily dále směrem k Jenerálce. Cestou jsme měly možnost obdivovat rozkvetlé stráně podél cesty. Jaro je zkrátka krásné období.

K Jenerálce jsme již však nedošly, namísto toho jsme si zkrátily cestu skrz uličky Vokovic ke sportovnímu areálu TJ Aritma, kde jsme se v restauraci Šárka u přilehlého kempu velmi dobře naobědvaly. V průběhu oběda jsme měly možnost si prohlédnout svatební fotografie jedné z našich účastnic. A protože jsme byly tentokrát vyjímečně čistě dámská skupinka, hodnotily se nad fotkami zejména šaty, účesy a jiné podstatné věci, a to nejen u nevěsty, ale i u všech ostatních svatebčanů. Bylo to milé zpestření a moc novomanželům přejeme společné štěstí, které nedávno zpečetili i oficiálně!

Náležitě posilněné jsme vyrazily do kopečka směrem ke všem krásným vyhlídkám. Na skalách jsme se potěšily výhledem do krásného šáreckého údolí a před zdoláním posledního výšlapu na kopec k hradišti Dolní Liboc jsme se ještě příjemně protáhly při společné rozcvičce.

Na kopci nás čekalo již jen několik posledních pohledů na Divokou Šárku, na Hvězdu, na nádrž Džbán, ale i dále přes řeku třeba až na rozhlehlá sídliště v Bohnicích a Čimicích. Poté jsme už jen sešly z mírného kopce zpět ke Džbánu a tramvajovou zastávku, odkud jsme se přes Hlavní nádraží vrátily zpět do Všetat.

Výlet se vydařil a mnoho z nás v průběhu výletu vyslovilo své překvapení nad tím, že jsme netušily, jak krásná zákoutí naše hlavní město skrývá.

Už teď se těšíme na květnový výlet, to už bude jaro jistě v plném proudu, a my si pojedeme vychutnat krásy jarní květeny do parku Průhonice. Přidejte se k nám v neděli 8. 5.!

Malá reportáž o našem výletu opět vyšla na webu Mělnického deníku: http://melnicky.denik.cz/zpravy_region/prvni-letosni-vylet-vedl-do-divoke-sarky.htmla to i v papírové podobě. Sken článku zde.

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779