[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Nordic walking pro radost se připojuje k oslavám

NWproradost.cz odd Články a fotky odd Nordic walking pro radost se připojuje k oslavám

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

V sobotu 21. 5. 2016 se v rámci oslav 700 let od první písemné zmínky o Liběchově konala procházka spojená s instruktáží správné techniky chůze s nordic walking hůlkami.

Relativně početná skupinka se sešla v sobotu ráno na začátku aleje u parčíku. Téměř polovina účastníků již měla dokonce své vlastní nordic walking hůlky, takže nebylo nutné si je všechny vypůjčit.

Po kontrole správné délky nastavení hůlek jsme postoupili dále alejí na rovnou cestu a po úvodním vysvětlení toho, jak vypadá správná nordic walking (ne treková) hůlka, a po nácviku správné techniky jsme všichni vyrazili na kratší 2,5 km dlouhý okruh.

Na první zastávce na pití jsme byli seznámeni s přednostmi nordic walkingu a s tím, proč je v současné době tolik propagovanou nejen sportovní, ale i rehabilitační disciplínou.

V průběhu cesty nám instruktorka opravovala techniku individuálně, přímo za chůze, a při příštím zastavení jsme provedli rozcvičku, anebo spíše příjemné protažení. Bylo to tak proto, že při nordic walkingu zabírají přece jen i další svalové partie, které na to při chůzi bez hůlek nejsou zvyklé, a tak nám jejich protažení pomohlo.

Následně jsme došli opět zpět na začátek aleje. Tam se s námi rozloučili někteří účastníci, kterým kratší instruktáž z časových nebo fyzických důvodů takto postačila. Skupinka sportovců však pokračovala ještě i na další 6,5 km dlouhý okruh.

Tentokrát jsme vyrazili v rychlejším tempu a nevyhýbali jsme se ani náročnějšímu terénu.

Celou akci jsme úspěšně zakončili s devíti kilometry v nohách a s dobrým pocitem, že jsme si ten den blahodárně protáhli tělo a vydali energii. Navíc počasí bylo přímo ukázkové a skupina příjemná, a tak jsme si stačili ještě popovídat a seznámit se s podobně pozitivně naladěnými novými přáteli.

Za sebe mohu konstatovat, že jsem ráda podpořila oslavy Liběchova svou nordic walking instruktáží a už teď se těším na další společně strávené chvíle s hůlkami v rukách a s tisíci mílemi v nohách!

Malá reportáž o našem výletu opět vyšla i v papírové podobě v Mělnickém deníku. Sken článku zde.

 

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779