[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

Poslední neděli v měsíci, a to 30. 10. 2022, jsme zahájili pravidelné každoměsíční půldenní až celodenní výlety. Prvním z nich byla 13 km dlouhá trasa, a to z rozhledny z Proseče až do centra Liberce.

Celá skupinka nadšených hůlkařů z Liberce, Jablonce, ale i z Prahy, se sešla na zastávce tramvaje Brandl. Hned jsme vyrazili směrem do kopce k rozhledně Proseč a už cestou jsme kontrolovali a opravovali techniku nordic walkingu nově příchozích. Hned po prvním kilometru jsme si museli dát ale přestávku a všichni jsme svlékli minimálně jednu vrstvu oblečení, ne-li rovnou dvě. Ani se nám nechtělo věřit, že je možné, že koncem října jdeme na túru v tričku s krátkým rukávem a je nám akorát! Na sluníčku bylo nad dvacet stupňů, úplně letní den!

Ale to už jsme přišli ke cvičícím nástrojům na louce a to bychom nebyli my, kdybychom si všechno s chutí hned nevyzkoušeli.

Po krátké přestávce jsme tedy opět pokračovali ve výšlapu k rozhledně Proseč. Cestou jsme obdivovali krásně probarvenou podzimní přírodu. U rozhledny jsme se rozdělili – část walkerů již ráda usedla na terásku místní restaurace a druhá část vyrazila nahoru na rozhlednu. Užili jsme si opravdu krásný výhled do kraje a pak se rádi připojili ke zbytku skupinky na terase. Bylo to jako v létě a my si s chutí dali výtečný a nečekaně obrovský oběd.

Ani se nám pak z terasy nechtělo, ale většinu trasy jsme měli teprve před sebou, a tak jsme vyrazili. Cestou jsme probírali kdeco. Sousedské vztahy, trh s nemovitostmi, kdo byl kde na dovolené, na co jsou kde dobří doktoři, co máme nejradši k jídlu, ale i jiná důležitá témata. Ve finále jsme se nad vším neskutečně nasmáli.

Při hovoru nám cesta lesem rychle uběhla a my jsme vyšli na silnici pod harcovskými vysokoškolskými kolejemi. Přeběhli jsme rychle úsek na chodníku podél silnice a pokračovali jsme za další zajímavostí – vypuštěnou harcovskou přehradou. To se vidí opravdu jen jednou za život.

A pak už jsme se jen vyfotili v zrcadle památníku obětem komunismu a výlet zakončili na Šaldově náměstí. Stihli jsme to ještě akorát před setměním, i po změně času, která ten víkend právě proběhla.

Výlet se vydařil a nemalou úlohu v tom sehrálo naprosto neskutečně krásné počasí, ale i super parta lidí, která se na výlet sešla. Těšíme se na příště!

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779