[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

Ve čtvrtek 14. 4. 2022 jsme vyrazily na další v sérii našich procházek s Univerzitou třetího věku, a to do Vesce, kde jsme měly v plánu lépe poznat a prozkoumat běžkařský areál a Vesecký rybník, jinak také nazývaný Tajch.

Sešly jsme na autobusové zastávce Mařanova a úplně to první, co většina z nás udělala, bylo to, že jsme začaly odhazovat svrchní vrstvu našeho oblečení, protože počasí bylo jako na objednávku, téměř letní!

Po kontrole účasti a ujištění se, že jsme na nikoho nezapomněly, jsme mohly vyrazit z nepříjemně rušné silnice konečně zkratkou kolem třech menších rybníčků vzhůru do kopce směrem k běžkařskému areálu. A protože už všechny účastnice prodělaly celkem intenzivní nácvik nordic walking techniky na předchozích procházkách, domluvily jsme se, že případné chyby budeme opravovat individuálně cestou. A tak se také dělo.

Některé z nás byly ve sportovním areálu Vesec poprvé, ale okouzlil ten den určitě nás všechny. Nejen krásným výhledem na náš milovaný Ještěd, ale i tím, kolik nadšených sportovců i výletníků jsme v areálu potkaly. Jednak in-line bruslaře, cyklisty, turisty, pejskaře, ale i sportovce, kteří hráli disc golf. Mimoto kolem nás projeli i motorkáři s endury, kteří zde také mohou „řádit“. U hlavní budovy sportovního areálu jsme si chvíli sedly a se zájmem pozorovaly všechny ty sportovní aktivity, měly jsme to jako na dlani. Někdo z nás sem chodí i na festival Benátská noc, a tak jsme vzpomínaly, jak byla jednotlivá pódia naposledy rozmístěna a které kapely kde hrály. Půjdeme zas!

Po opuštění areálu jsme se vydaly příjemnou cestou, nejprve kolem hezkých domků (vybíraly jsme, který by se nám líbil nejvíce, a kontrolovaly pečlivost, s jakou se majitelé domků starají i o přilehlé zahrádky), a posléze i rozlehlou loukou.

Cesta nám rychle při družném hovoru uběhla a najednou jsme byly u rybníku Tajch. Zde jsme se rozdělily. Část skupiny se šla rovnou opalovat na pláž v tomto téměř letním odpoledni a zbytek naší skupinky vyrazil obejít celý rybník. Cestou jsme si užily mnoho hezkých průhledů na hladinu rybníka i jiných malebných zákoutí.

Když jsme se sešly zase všechny dohromady, nesmělo chybět tradiční protažení. A protože jsme měly ještě čas a protože instruktorka je pravda trochu potrhlá, nevyhnuly jsme ani tentokrát její žertovné hře s hůlkami. Jednalo se o balancování s hůlkou na prstě. Rozdělily jsme losováním do čtvrtfinálových skupin a přes semifinále se pak ve finále utkaly nejšikovnější hůlkařky – Katka a Helča. Nedá se svítit, Helča vyhrála po hodu oštěpem (hůlkou) z minula i tuto disciplínu, a to dost s přehledem. Tak si myslím, že motivace porazit Helču v dalších disciplínách do budoucna ve skupině narůstá. Ale zase je dobře, že vítězí ona, protože se s námi vždycky o hlavní cenu – čokoládu – rozdělí, tak jí to všechny přejeme.

Po tomto rozptýlení u rybníka už následovala jen příjemná cesta zahrádkářskou kolonií na nejbližší autobusovou zastávku. Téměř letní den jsme si skvěle užily a budeme na něj rády vzpomínat! Ale teď už se těšíme na příště.

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779