[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

Ve čtvrtek 3. 11. 2022 jsme se sešly na konečné zastávce autobusu v Radčicích a vyrazily jsme obdivovat krásy podzimní přírody na trase přes Fojtku do Krásné Studánky. Počasí nám opět přálo.

Hned na začátku trasy jsme mohly obdivovat krásné roubenky a vzápětí i ohradu s daňky a jinou roztomilou havětí. Tahle část Liberce je zkrátka kouzelná.

Trasa vedla zčásti i podél golfového hřiště, a tak jsme se chvíli zastavily a pozorovaly golfisty. No, pravda je, že jim to do té jamky příliš nepadalo, ale evidentně jim to nevadilo, užívali nádherného podzimního dne s velkou chutí zrovna tak jako my.

Rozlehlé louky vystřídaly listnaté lesy a my si užívaly brouzdání spadaným listím, kterého v jednom úseku bylo přímo závěje.

Ale to už jsme opět opustily les a ocitly se v Mníšku. Prošly jsme krásnou alejí a zahly rovnou na hráz přehrady Fojtka. Zase nás přivítala v tomto kraji tolik typickými dvěma věžičkami.

Přehradu jsme si obešly a zastavily jsme na břehu na krátkou svačinku. Ale protože už pomalu začalo zacházet sluníčko, vyrazily směrem ke Krásné Studánce. Na louce cestou jsme ještě mohly obdivovat krásný výhled na oldřichovské bučiny a vůbec krásné údolí s tu a tam rozsetými chaloupkami.

A pak už nás čekala jen cesta po rovině a z kopce po asfaltce až na zastávku autobusu, kde jsme sice v restauraci neměly čas na delší vysedávání u kávy nebo piva, protože autobus nám jel už za dvacet minut, přesto jsme si daly aspoň zaslouženého panáka na zahřátí. Tak na zdraví a ať nám to šlape!

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779