[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

Ve čtvrtek 13. 10. jsme se sešly v Bedřichově na stadionu se začátečnicemi, abychom si prošly kratší variantu naučné stezky Bedřichovské výhledy. A díky barevnému podzimu jsme se ocitly v pohádce!

Po srazu na stadionu jsme se vydaly na parkoviště, kde jsme měly možnost vidět a „osahat si“ poslední modely nordic walking holí, abychom v případě nákupu věděly, nač si dát při výběru pozor, a že třeba také každý výrobce vyrábí jinou rukavičku či systém vycvakávání rukavičky z hůlky. Hned máme lepší přehled a představu, co je momentálně na trhu za výběr.

Hned poté jsme vyrazily na naučnou stezku Bedřichovské výhledy. A protože jsme mezi sebou přivítaly poprvé i účastnice, které se nemohly minule zúčastnit první procházky, kde jsme se velmi podrobně věnovaly správné technice nordic walkingu, rozhodly jsme se si techniku zopakovat u vodní nádrže Dolina. Pak podél restaurace Dolina jsme došly k památníčku horolezcům, na stadion i k bývalé sklárně, kde jsme obdivovaly sochu foukače. Následně jsme kolem penzionu Standy Řezáče došly až na první velkou louku, odkud jsme se mohly kochat výhledem nejen na protilehlé sjezdovky.

Ale pak už zase z kopce a do kopce ke krásnému kostelíku. Po kratičké pauze na pití jsme se vydaly na protilehlou stranu údolí, ve kterém se Bedřichov rozkládá. Cesta už nám ubíhala po rovince velmi příjemně, a tak jsme si mohly užívat podzimní pohody na čerstvém vzduchu a s partou prima ostatních walkerek.

Málokdo z nás tušil, jak krásné výhledy procházka po Bedřichovu nabízí. Pro příště už víme, že nemusíme jen spěchat jen z osmnáctky na stadion, ale že se můžeme projít krásným Bedřichovem a pokochat se malými penziony, a hlavně všemi těmi výhledy. Určitě se sem ještě vrátíme a pročteme si poctivě i všech dvanáct cedulí na stezce, což se nám úplně nepovedlo, neboť jsme chtěly stihnout autobus. Protože jsme na zastávku dorazily s půlhodinovou rezervou do odjezdu autobusu, ještě jsme si stačily na stadionu zacvičit a protáhnout se s hůlkami.

Takhle krásný podzimní den byl opravdu za odměnu. Doufáme, že babí léto potrvá i na zbytek našich výletů!

 

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779