[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

Ve čtvrtek 6. 10. jsme se sešly v Lidových sadech se skupinkou začátečnic, abychom zahájily zimní semestr a sérii našich sedmi nordic walking procházek organizovaných pro U3V při TUL (Univerzita třetího věku při Technické univerzitě v Liberci).

Nejdříve jsme ještě na zastávce tramvaje posoudily, kdo má jaké hůlky a jestli se na nordic walking hodí. Následně jsme si nastavily správnou délku holí a mohly jsme začít. Nejprve jsme si něco řekly k holím, jaké vybírat a kde, a ukázaly jsme si rozdíl mezi holemi trekovými a na nordic walking.

Poté jsme se přesunuly na hezkou rovinku do lesa, kde jsme mohly nerušeně trénovat nordic walking techniku. Prošly jsme si i nejčastější chyby a snažily jsme se je postupně opravovat.

Hned s nově nabytými informacemi jsme vyrazily a cestou jsme ještě pilovaly práci rukou, správné držení těla či správné našlapování. Následně jsme se příjemně protáhly a zacvičily si s hůlkami.

A pak už nás čekala 2,5km dlouhá procházka k Lesnímu koupališti a zase zpět do Lidových sadů. Cestou jsme ještě opět individuálně opravovaly chyby proto, aby naše nordic walking technika byla co nejlepší.

První setkání nám rychle uteklo. Sešla se pohodová skupinka, a tak jsme se seznámily s dalšími milými účastnicemi kurzu a už se těšíme na další společně strávené chvíle v pohybu a v přírodě. Bylo sice hodně povídání, méně chození, ale úvodní hodina je míněna jako teoretická, příště toho nachodíme už více!

 

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779