[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

Na náš předposlední výšlap jsme se sešly s pokročilými hůlkařkami v úterý 8. 11. 2022 v Lidových sadech a vydaly jsme se zdolat trasu zatím s nejvyšším převýšením, a to výstup k České chalupě.

Musím říct, že jsme to zase vychytaly, co se počasí týče. I když všude v nížinách je údajně sychravo a šedivo, my jsme si opět mohly užívat modrého nebe a slunečních paprsků.

Náš předposlední výšlap jsme pojaly jako výzvu ke zdolání téměř celého kopce z Lidových sadů na Českou chalupu. Nějak nechápeme, jak je možné, že borci, kteří tu minulý víkend běželi závod, jsou schopni být nahoře za deset minut. Tak pravda, my se považujeme rovněž za sportovce, ale deset minut je na nás tak nějak až příliš rychlé… Ale potrénujeme a uvidí se za rok.

Hned první část výstupu nás pořádně prověřila, že bychom nejraději na prvním rozcestí zahnuly na Libereckou výšinu na jedno než tady makat do kopce, ale odolaly jsme pokušení.

U Strážního buku jsme si daly krátkou pauzu před dalším strmým úsekem a s odhodláním jsme vyrazily až na vrchol naší dnešní cesty – ke Svojsíkově mohyle.  A pak už nás čekal jen sestup zpět do Lidových sadů, který jsme si ještě zpestřily balančními a posilovacími cviky v přírodě. Nač platit drahá členství v posilovnách, když na posilování mohou posloužit místo strojů kmeny stromů nebo všude v parcích či lesích se vyskytující lavičky. Při troše fantazie je to plnohodnotný silový trénink jako někde v luxusním fit centru!

A protože po tréninku je třeba doplnit proteiny a vitaminy, usadily jsme se nakonec v restauraci, kde jsme někdo doplňovaly proteiny ve formě šlehaného mléka v našem cappuccinu, případně vitamíny B v tom nejlepším nápoji pro sportovce. Zimomřivé walkerky upřednostnily vedle toho čaj nebo svařák. Co naplat, svařákové období je tu, tak je potřeba si to po výživném sportovním výkonu náležitě užít!

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779