[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

V úterý 11. 10. jsme se sešly v Bedřichově na stadionu s pokročilými, abychom si prošly delší variantu naučné stezky Bedřichovské výhledy. A díky barevnému podzimu jsme se ocitly v pohádce!

Po srazu na stadionu jsme se vydaly na parkoviště, kde jsme měly možnost vidět a „osahat si“ poslední modely nordic walking holí, abychom v případě nákupu věděly, nač si dát při výběru pozor, a že třeba také každý výrobce vyrábí jinou rukavičku či systém vycvakávání rukavičky z hůlky. Hned máme lepší přehled a představu, co je momentálně na trhu za výběr.

Hned poté jsme vyrazily na naučnou stezku. Kousek za parkovištěm byla první cedule s mapkou, a tak jsme zjistily, že údolí, kde se Bedřichov rozléhá, projdeme po vrstevnicích na obou stranách, a tak budeme mít opravdu krásné výhledy na Jizerky i Krkonoše jako na dlani.

Podél restaurace Dolina jsme došly k památníčku horolezcům, na stadion i k bývalé sklárně, kde jsme obdivovaly sochu foukače. Následně jsme kolem penzionu Standy Řezáče, který tam mimochodem zrovna řezal dříví na zimu, došly až na první velkou louku, odkud jsme se mohly kochat výhledem nejen na protilehlé sjezdovky.

Ale pak už zase z kopce a do kopce ke krásnému kostelíku. Tam jsme se usadily nejen za účelem odpočinku a svačiny, ale také jsme se navzájem zkoušely, zda si pamatujeme naše křestní jména. No, byl to boj. Snad se příště už nebudeme muset znova představovat. Povýšily jsme tedy naše nordic walking procházky i na kurz trénování paměti.

Po kratičké pauze jsme se vydaly až na konec Bedřichova, k penzionu UKO, a následně jsme vyrazily směle do protisvahu, což byl největší kopec dne. Po zdolání i této výzvy jsme se mohly kochat neuvěřitelně krásnou scenérií probarvených stromů na protějším svahu, ze které zářily bílé zdi kostela, a na horizontu všemu dominovala rozhledna Královky.

Popošly jsme dále, a to už se nám otevřel úžasný výhled až na Krkonoše. Málokdo z nás tušil, jak krásné výhledy procházka po Bedřichovu nabízí. Pro příště už víme, že nemusíme jen spěchat jen z osmnáctky na stadion, ale že se můžeme projít krásným Bedřichovem a pokochat se malými penziony, a hlavně všemi těmi výhledy. Určitě se sem ještě vrátíme a pročteme si poctivě i všech dvanáct cedulí na stezce, což se nám úplně nepovedlo, neboť jsme chtěly stihnout autobus. Protože jsme na zastávku dorazily s půlhodinovou rezervou do odjezdu autobusu, ještě jsme si stačily na stadionu zacvičit a protáhnout se s hůlkami.

Takhle krásný podzimní den byl opravdu za odměnu. Doufáme, že babí léto potrvá i na zbytek našich výletů!

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779