[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

V úterý 4. 10. jsme se sešly v Lidových sadech se skupinkou pokročilých hůlkařek, abychom zahájily zimní semestr a sérii našich sedmi nordic walking procházek organizovaných pro U3V při TUL (Univerzita třetího věku při Technické univerzitě v Liberci).

Nejdříve jsme ještě na zastávce tramvaje posoudily, kdo má jaké hůlky a jestli se na nordic walking hodí. Následně jsme si nastavily správnou délku holí a mohly jsme začít. Nejprve jsme si něco řekly k holím, jaké vybírat a kde, a ukázaly jsme si rozdíl mezi holemi trekovými a na nordic walking.

Poté jsme se přesunuly na hezkou rovinku do lesa, kde jsme mohly nerušeně trénovat nordic walking techniku. Prošly jsme si i nejčastější chyby a snažily jsme se je postupně opravovat.

Hned s nově nabytými informacemi jsme vyrazily a cestou jsme ještě pilovaly práci rukou, správné držení těla či správné našlapování. Následně jsme se příjemně protáhly a zacvičily si s hůlkami.

A pak už nás čekal 3km dlouhý okruh okolo Lesního koupaliště a zase zpět do Lidových sadů. Cestou jsme si ještě udělaly přestávku a dozvěděly se o historii nordic walkingu ve světě i v Čechách a další zajímavosti.

První setkání nám rychle uteklo. Sešla se pohodová skupinka, a tak jsme se seznámily s dalšími milými účastnicemi kurzu a už se těšíme na další společně strávené chvíle v pohybu a v přírodě. Bylo sice hodně povídání, méně chození, ale úvodní hodina je míněna jako teoretická, příště toho nachodíme už více!

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

25. 03. Centrum RoSa - Univerzitní…
15. 04. Centrum Rosa - Ruprechtice
16. 04. Svatojakubská cesta 0: Ži…
06. 05. Centrum Rosa - Jablonecké …
07. 05. Svatojakubská cesta 1: Hr…
03. 06. Centrum Rosa - Lesní koupaliště
04. 06. Svatojakubská cesta 2: Kry…

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779