[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Tradiční adventní nordic walking v Liblicích

NWproradost.cz odd Články a fotky odd Tradiční adventní nordic walking v Liblicích

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

V sobotu 3. 12. 2017 jsme opět vyrazily od předvánočního pečení a úklidu do přírody, a to do krásného parku u zámku Liblice. Pořádný příděl adventního svařáčku v termoskách v mém baťůžku byl samozřejmostí a nechyběla ani ochutnávka vánočního cukroví od nás všech.

Sešly jsme se ve slavnostní náladě a v dobrém rozmaru v sobotu dopoledne na byšickém nádraží a hned jsme ochutnaly od každého trochu – pokud se týče cukroví – a pořádně – pokud se týče adventního svařáku.

Notně rozveseleny jsme se vydaly procházkovým krokem směrem do liblického parku. Cestou jsme se zastavily ještě alespoň dvakrát, neboť jsem si stěžovala na tíži svého nákladu, ale kolegiálně mě podpořily ostatní hůlkařky důkladným odlehčením mé zátěže, a tak jsem se již brzy vznášela jako hvězda betlémská. (Teď zpětně přemýšlím, zda to bylo díky ulehčení mým zádům, anebo z jiných důvodů…)

Hned při vstupu do zámeckého parku jsme se vydaly hledat mech. Ano, správně, mech. Bylo to třeba z důvodu dekorace domácího betlému jedné z našich účastnic, ale zároveň jsme se přitom i dobře pobavily, když jsme hledaly severní strany kmenů… No, kompas jsme neměly, a tak nezbylo, než se spolehnout na návody, které si některé z nás pamatovaly ještě z dob branných cvičení.

Po naškubání dostatečného množství mechu jsme pokračovaly v cestě kolem krásné slatinné louky až ke studánce. Tohle romantické místo nám nikdy nezevšední, i když jsme tu byly již tolikrát!

Další zastávku jsme naplánovaly u rodinné hrobky místních šlechticů, kde jsme se pustily do dalšího kola ochutnávky vánočního cukroví.

Posíleny a spokojeny jsme konečně prošly branami zámku a mohly se potěšit letošním jarmarkem. Byly na prodej opět krásné výtvory místních umělců a řemeslníků, ale bylo připraveno i venkovní občerstvení.

Některé z nás jsme daly přednost posezení v zámecké restauraci a definitivně jsme tak tedy slavnostně při mihotavém světle svíček na adventním věnci uzavřely naši nordic walking sezónu 2017.

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779