[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

V neděli 26. 11. 2023 jsme celkem netradičně zahájily naše putování v cukrárně, kde se opět sešly poutnice z Liberce i ze Všetat. I když to měl být podle předpovědi pošmourný den, užily jsme si slunečních paprsků a modrého nebe!

Tak po měsíci zase společné zdolávaní posledního dlouhého úseku naší cesty. Po vřelém vzájemném vítání v teple cukrárny na autobusovém nádraží ve Staré Boleslavi jsme hned vyrazily směrem ku Praze. Cestou jsme ještě nahlédly do otevřeného Kostela Nanebevzetí Panny Marie, o něco dále jsme obdivovaly sochu svatého Václava a alespoň zvenku i baziliku svatého Václava, ale pak už jsme odhodlaně překročily most do Brandýsa, kde jsme na zámku v informacích mohly otisknout naše první dnešní razítko.

A právě v tu chvíli se vyjasnilo. Modré nebe a bílé obláčky byly dokonalou kulisou naší procházky a my jsme po delší době zamračeného počasí mohly užívat tuhle zimní pohádku, protože čerstvě napadaný sníh zimní atmosféru ještě více dokreslil. (Ráno cestou do Staré Boleslavi z Liberce se nám z vyhřátého autobusu nechtělo do té vánice ani vystoupit. Ale opět se dá říct, že někdo tam nahoře nás má rád, protože se takto úžasně vyčasilo!)

Ale to už jsme opustily město a po polních cestách jsme mířily k vesničce Popovice, kde nás upoutala roztomilá malá kaplička. Lesíkem, kde jsme si daly svačinku a mohly se i chvíli opalovat, jsme pokračovaly až do Dřevčic a pak po delší polní cestě až do Jenštejna, kde je u zříceniny další Svatojakubské razítko. Ale protože je po sezóně, bohužel se nám nepodařilo na uvedené číslo mobilu dovolat, a tak toto razítko musíme vynechat. Ale aspoň jsme se pokochaly hezkými jenštejnskými rybníky.

Za nimi už nás čekal celkem dobrodružný úsek podél Vinořského potoka. Dobrodružný proto, že místy se úzká cesta skláněla směrem do potoka, takže na čerstvě padlém sněhu jsme musely dávat pozor, abychom do potoka nezahučely i s hůlkami. No, nevadilo by – dlouho jsme nepraktikovaly Priessnitz walking, tak bychom se aspoň osvěžily.

Než jsme se nadály, už jsme byly u třech vinořských rybníků. A protože jsme usoudily, že je tak akorát čas na česnečku, vydaly jsme se do Vinoře najít nějaké příjemné místo na posezení. A povedlo se! V Pirátské krčmě jsme se dobře posílily polévkami a proběhla i palačinka!

Z Vinoře do Kbel jsme obdivovaly mnoho kapliček, které byly rozesety podél cesty a jedna z nich dokonce stojí i uprostřed golfového hřiště. Ve Kbelích nás zaujal pěkně udržovaný park i známá Kutnohorská kaple, u které jsme se vyfotily.

Ale to už se začalo stmívat. Naštěstí už jsme byly ve městě, a tak nás na cestě provázelo světlo pouličních lamp. Podél rozlehlého Leteckého muzea jsme došly až do starého Proseka a ukončily naše putování u Kostela svatého Václava. Bylo otevřeno, a tak jsme se odvážily nahlédnout.

Tak jsme to zvládly, došly jsme z Žitavy až do Prahy! Na Proseku u metra, kde začínáme přístě naši poslední etapu, jsme se rozešly a rozjely do našich domovů. Byl to další super den strávený v pohybu na čerstvém vzduchu s partou prima walkerek. Více takových dnů!

A je to tady! Příště vyrážíme na poslední úsek z Proseku do centra Prahy, do cíle naší cesty, do kostela svatého Jakuba Většího v Jakubské ulici. Doporučuji se zaregistrovat na cestu, nejlépe zde: https://www.nwproradost.cz/kalendar-akci/svatojakubska-cesta-8-praha-prosek-praha-stare-mesto-k126.html, protože kdyby došlo ke změnám nebo zrušení akce, budete o tom informováni, pokud o Vás budu vědět. Čeká nás posledních 10 kilometrů pražskými parky a po cyklostezkách. Vzhledem k době adventní já jistě budu opět vybavena baťůžkem plným svařáku, ale cestou je mnoho možností zastávek a kiosků, a tak se obávám, že se naše poslední etapa pořádně protáhne. Vzájemná ochutnávka vlastního vánočního cukroví rovněž vítána! Rozchod bude na konci našeho putování u Staroměstského náměstí, a tak si užijeme i pohled na letošní krásný vánoční strom, který pochází z našeho kraje.

Těším se s Vámi na další společně strávené chvíle s hůlkami v rukách a tisíci mílemi v nohách!

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779