[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

V neděli 24. 9. 2023 jsme si užily další etapu našeho Svatojakubského putování z Žitavy do Prahy. Vyrazily jsme opět na delší trasu, a to z Mladé Boleslavi – Debř do Benátek nad Jizerou. A na jedné z našich zastávek nás čekalo jedno velmi milé a neplánované setkání!

Někdo tam nahoře nás musí mít rád, protože jsme si na Svatojakubské cestě užily v září další krásnou etapu za přímo ideálního počasí. Navíc jsme se i krásně sešly na vlakovém nádraží v Debři ve stejný čas, protože vlaky se právě v tomto místě křižovaly, takže jsme v počtu dvou z Liberce a tří ze Všetat všechny byly ve správný čas na správném místě z obou stran Svatojakubské cesty, abychom společně urazily další kilometry.

Tato etapa vedla podél Jizery od začátku až do konce. Hned první zážitek na sebe nenechal dlouho čekat v podobě dalšího razítka do našich kredenciálů. To se nachází u pana kastelána v pokladně zříceniny hradu Michalovice. Pan kastelán si v prostoru vstupu vybudoval moc pěkné posezení a nám záhy bylo jasné proč. Kolemjdoucím srdnatě nabízí domácí mandlovici, kterou hned dvě z nás neodmítly. Rozseděly bychom se tam snadno a rády, ale vzhledem k tomu, že jsme byly teprve na začátku našeho dnešního putování, musely jsme se sympatickému pánu podhradí omluvit a nenápadně vysmeknout, jinak nevím, nevím, jak by to dopadlo – v jeho milé společnosti nám fakt nic nechybělo. Ale naše odhodlání pokračovat dále bylo nezdolné. Však my se sem jistě někdy na tu výbornou mandlovici znovu vypravíme!

Po nedlouhém úseku přírodou podél Jizery nás už ale čekal úsek po asfaltu a chodnících, neboť jsme dorazily do Mladé Boleslavi, a tak jsme si vychutnaly procházku jejím historickým centrem. A protože byl čas oběda a my měly tak akorát hlad, stavily jsme se v restauraci na oběd. Následně jsme se vydaly do sousedství, do informací na hradě pro již druhé dnešní razítko.

A pak už jsme opět podél Jizery vyrazily k další zajímavé památce na cestě – ke krásnému Stránovskému viaduktu v Krnsku. Následně nás čekal dlouhý, ale pohodový usek přes pole a louky podél Jizery až do vesničky Horky nad Jizerou, kde na nás čekala rodačka ze Všetat, která se tam vdala, a které jsme cestou spontánně zavolaly asi jen hodinku předem, že tam máme cestu. Ze setkání s rodáky měla tak velkou radost, že nás všechny pozvala na místní specialitu v hospůdce na fotbalovém hřišti – na ledovou kávu se zmrzlinou. Ta tedy bodla! Moc jsme se s ní nasmály a zavzpomínaly na kdeco a kdekoho, a zároveň jsme otiskly do našich kredenciálů již třetí razítko, které vlastní místní pan hostinský. Pěkně jsme se rozseděly a ani by se nám nechtělo jít dále, ale začal nás tlačit čas, protože jsme potřebovaly stihnout autobus z Benátek.

Ke konci našeho putování jsme musely opravdu přidat na tempu, ale nakonec jsme spoj z Benátek na poslední chvíli stihly. Bylo to opravdu za pět minut dvanáct, respektive pět minut do odjezdu.

Z této trasy máme tedy zase spoustu pěkných zážitků, včetně milého setkání, užily jsme si den v pohybu v krásné přírodě i v historickém centru města a už se těšíme na další naši výpravu – nekompromisně se blížíme kostelu svatého Jakuba v Praze! V říjnu jen musíme pamatovat na to, že se v den konání našeho výšlapu mění čas, tak snad nikdo z nás to nesplete a nebude u vlaku či autobusu o hodinu dříve!

Příště vyrážíme z Benátek nad Jizerou do Staré Boleslavi. Doporučuji se zaregistrovat na cestu, nejlépe zde https://www.nwproradost.cz/kalendar-akci/svatojakubska-cesta-6-benatky-nad-jizerou-stara-boleslav-k122.html, protože kdyby došlo ke změnám nebo zrušení akce, budete o tom informováni, pokud o Vás budu vědět. Čeká nás kratší trasa, prakticky po rovině, „jen“ 21 kilometrů, z velké části po polních cestách a lesem.

Těším se s Vámi na další společně strávené chvíle s hůlkami v rukách a tisíci mílemi v nohách!

 

 

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779