[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

Krásné počasí nám zpříjemnilo další z nenáročných procházek pro seniory, které organizuje Centrum RoSa, ve středu 13. 4. 2022. Vyrazily jsme z Ruprechtic k ZOO.

Již tradičně i v dubnu, tedy druhou středu v měsíci ve 14,00, jsme se sešly - tentokrát na autobusovém nádraží MHD - a vyrazily autobusem až do zastávky Blanická, kde se přidaly další účastnice našeho putování.

Ještě hned na zastávce jsme se pustily do nastavení správné délky olí všem účastnicím a přesunuly jsme se z dosahu rušné silnice na modrou turistickou značku. Tam nás čekal výstup do kopce křížovou cestou až k ruprechtickému kostelíku, někdo říká kapličce, ale správně má být ke Kostelu Neposkvrněné Panny Marie Královny andělů U obrázku.

A protože jsme měly opět mezi sebou účastnice, které s námi vyrazily poprvé, zastavily jsme se u kapličky a po úvodním teoretickém výkladu jsme zahájily nácvik nordic walking techniky. Přitom jsme se celkem zapotily, protože bylo opravdu nečekané teplo, a tak jsme se osvěžily popíjením pramenité vody z místní studánky hned pod kostelíkem.

Po tomto osvěžení jsme vystoupaly nad kostelík a mohly se kochat krásným výhledem nejen na Ještěd, ale i na velkou část Liberce. Procházely jsme krásnou vilkovou čtvrť, kde kvetl na zahrádkách zlatý déšť a další krásné keře, a tak jsme musely několikrát zastavit a potěšit se tou krásou v kombinaci s předpisově modrým nebem.

A pak už jsme sešly na příjemnou cestu lesem z kopce směrem k Lesnímu koupališti, kde jsme vyhlížely otužilce, ale v tomto počasí už by to vlastně ani to pravé otužování nemohlo být, na to už bylo opravdu příliš teplo. Taky nikde žádní otužilci nebyli, ale my jsme využily hezkého prostředí na koupališti k našemu protažení. To nám opravdu sedlo, krásně jsme se uvolnily.

Po protažení zbývala už jen poslední část cesty po rovině na tramvaj kolem ZOO. Cestou jsme probíraly kde co. Ale hlavně jsme porovnávaly, kdo jak dodržuje velikonoční zvyky a obdivovaly jsme jednu z našich hůlkařek, která nejen že peče perníčky a vyrovnává je na talíř, ale dekoruje jimi i celý byt. To musí být nádhera!

Ani jsme nevěděly jak, a najednou jsme byly v cíli naší procházky. Pěkně nám to uteklo, nasmály jsme se, protáhly a užily si krásného počasí v neméně krásném prostředí. Těšíme se na příště!

Účast na procházce je zdarma, ale je nutné se předem registrovat na každou procházku na lince 800 800 750, neboť kapacita je z důvodu omezeného počtu hůlek k zapůjčení limitována.

Jitka Hadová

Centrum RoSa Liberec

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779