[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

Předposlední říjnový víkend uspořádalo Rodinné centrum Všetaty-Přívory ve spolupráci s nordic walking instruktorkou Jitkou Hadovou dvě akce, které byly zaměřeny na dvě cílové skupiny zájemců o tuto dynamicky se rozvíjející sportovní aktivitu.

V sobotu odpoledne se konala procházka v okolí Všetat a Přívor pro seniory. Tempo a délka procházky se zcela přizpůsobily potřebám účastníků a odpovídaly tak jejich potřebě společně aktivně prožít krásné podzimní odpoledne, naučit se správnou techniku nordic walkingu, patřičně se protáhnout a pokusit se poopravit chyby spojené s vadným držením těla či chybným používáním nordic walking holí.

Skupinka zájemců se setkala před objektem rodinného centra ve Všetatech. Po krátkém úvodu a vysvětlení správné techniky chůze jsme společně vyrazili směrem do Přívor, do parku. Cestou proběhlo ještě několik zastavení a zaměření se na práci paží či správného úchopu hůlek za pomoci „rukaviček". V parku následovala krátká rozcvička a příjemné protažení se zaměřením na namáhané svalové skupiny.

Po protažení jsme pokračovali zpátky k rodinnému centru a cestou instruktorka individuálně konzultovala možné chyby, odpovídala na dotazy a doporučovala, jaké hůlky by bylo nejlépe zakoupit pro ty, kdo ještě do vlastních neinvestovali, ale mají to v úmyslu.

Sobotní nordic walking procházka měla cíl zpátky před rodinným centrem, kde nás Lenka Černohlávková neváhala občerstvit šálkem vody, neboť se udělalo velmi teplo a někteří z nás se zapomněli vybavit pitím s sebou, na což bychom určitě neměli zapomenout příště.

Následující den se konal celodenní výlet do Mšena s cílem projít pětikilometrový okruh po turistických značkách se začátkem i koncem ve Mšeně. Náladu nám nezkazilo ani zpoždění hned při přestupování na Mělníku. Nechtěnou pauzu jsme využili k nastavení správné délky holí a seznámení se s nimi.

Po příjezdu do Mšena jsme hned na nádraží začali trénovat správný nášlap a zároveň se soustředili na správnou koordinaci pohybů rukou a nohou. Poté jsme se přesunuli na náměstí, kde jsme pokračovali s nácvikem správného úchopu a využití potenciálu rukavičky nordic walking holí. Posléze jsme se vydali na prosluněnou louku za Mšenem, kde jsme provedli krátkou rozcvičku a protažení.

Následně jsme pokračovali směrem z kopce do Kokořínského dolu jednou z nejkrásnějších stezek, a sice Náckovou roklí. Bylo po ranním dešti, právě vyšlo sluníčko a paprsky pronikající oparem vyčarovaly nádherné scenérie, které se tolik líbily našim fotoaparátům. Všudypřítomné podzimní odstíny listí tento zážitek ještě znásobily. Po zastávce na svačinu, kdy jsme si vyprávěli o vzniku nordic walkingu, jsme se přesunuli pod skalní útvar Faraon, což je horolezecká skála s nejvyšší obtížností na Mšensku. Poté jsme pokračovali k dalším skalním útvarům Obří hlavě a Žábě. Následně jsme si užili průchod Průsečnou skálou, což je cesta zbudovaná prosekanou pískovcovou skálou vytvořená Švédy v období třicetileté války. S historií jsme se setkali ještě u Švédského valu, který byl zbudován v roce 1643 rovněž Švédy, kteří si za ním zbudovali své ležení.

Na závěr naší procházky jsme již jen sešli z kopce od hájenky Na rovinách zpátky dolů do Mšena. Cestou jsme obdivovali tvořivost místních (lavička ve tvaru muchomůrky, lesní divadlo, pomníček mistru Janu Husovi, model Kokořína nebo roztomilé ptačí krmítko ve tvaru roubenky). Na cestě Mšenem jsme stačili obdivovat místní koupaliště a dozvědět se zajímavosti o mšenské historii v podání místního amatérského historika. Výlet jsme zakončili tím nejlepším způsobem, v cukrárně nad šálkem výtečné kávy a výbornými dorty. Pak již zbylo jen se přesunout na nádraží a vydat se vlakem (opět se zpožděním) zpátky do Všetat.

I nedělní výlet se vydařil. Hlavní měrou k tomu přispělo přímo ukázkové počasí, super parta a výborná nálada všech zúčastněných. Už se moc těšíme na příště a doufáme, že se k nám přidají i ostatní příznivci nordic walkingu. Chození zdar a s hůlkami zvlášť!

Akce nordic walking budou pokračovat znovu na jaře, tak sledujte stránky rodinného centra www.rcvsetatyprivory.cz, abyste první jarní výšlap nepropásli!

Tento článek si můžete prohlédnout tak, jak vyšel v Mělnickém deníku: http://melnicky.denik.cz/kultura_region/nordic-walking-seniori-kokorin-vsetaty-rodinne-centrum.html.

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779