[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

Na 1. Máje pochodovaly po Unhošťských mlýnech zástupy účastníků velmi zdařilé akce Nordic Walking Tour 2015.

Již třetí akci v pořadí má za sebou letošní seriál nordic walking výletů Nordic Walking Tour 2015, která je pořádána Českým klubem Nordic Walking (ČKNW).

1. května dopoledne se všichni zájemci o vyzkoušení si této zdraví přínosné fitness aktivity dostavili na unošťské náměstí. Počasí zpočátku nevypadalo vábně, ale i navzdory ochlazení se desítky příznivců nordic walkingu nenechaly odradit a dorazily na další oblíbenou akci.

Kolem 9. hodiny začala registrace prvních účastníků, kteří v rámci drobného startovného obdrželi sušenku, energetickou tyčinku, nápoj a drobné reklamní předměty. Samozřejmostí byla možnost zapůjčení nebo i zakoupení NW holí. Stejně jako loni byly i letos připraveny a vyznačeny dvě trasy – kratší o délce necelých 7 km a delší 13km. Ti, kteří se rozhodli absolvovat delší trasu, měli výlet zpestřený o prohlídku Proškova mlýna i s odborným výkladem pana mlynáře Bočka. Po 10:00 kvalifikované instruktorky Jitka a Štěpánka začaly s povinnou rozcvičkou a protahováním, aby všichni vyrazili na trať dobře připraveni. Přesně na čas v 10:30 odstartoval předseda ČKNW Radek Douša tuto velmi zdařilou akci a desítky účastníků s úsměvem na tváři vyšly na procházku údolím Kačáku a Černého potoka.

Cestou byla opět, jak již je na akcích ČKNW pravidlem, velmi dobrá nálada. Účastníci dorazili do cíle buď ve skupinkách, ale i přesto, že někdo dorazil sám, vzápětí se zpravidla dal do řeči s ostatními. Cíl byl na hřišti v Unhošti, kde všechny čekala zasloužená odměna v podobě buřtů s chlebem a hořčicí, které si pochodníci opékali na připraveném táboráku. Kolem 15:00 následovalo losování tomboly. Jako lístek do tomboly posloužily vstupenky na akci a jako vždy do tomboly přispěli již tradiční partneři. Poté někteří zůstali a vychutnávali si posezení s přáteli a plánovali účast na dalších akcích NWT 2015.

Velké poděkování patří hlavně organizátorům, generálnímu partnerovi Lesy ČR, s.p. a dalším partnerům akce: Český Červený kříž Unhošť, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Kompek Kladno, Garmin Czech s.r.o., WT Concept s.r.o. a Nordic walking pro radost.

Určitě se za rok na 1. máje s vámi rádi potkáme opět v Unhošti.

 

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779