[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

V neděli 29.3. 2015 jsme s Rodinným centrem Všetaty – Přívory úspěšně zahájili nordic walking sezónu výletem do Prahy, do Prokopského údolí.

Do toho deštivého rána se nechtělo vstávat téměř nikomu z nás. Vyhlídka strávení poslední březnové neděle venku za nepříznivého počasí jistě nebyla lákavá. Navíc se v noci posouval čas, a tak někteří z nás bojovali s únavou. Ale navzdory výše popsaným překážkám jsme se sešli v hojném počtu. Už jsme se nemohli dočkat dalšího ročníku našich nordic walking výletů!

Všichni jsme se (a někteří opravdu až po půl roce) opět rádi viděli a cestou vlakem jsme sdíleli, co má kdo nového. V průběhu cesty do Prahy se počasí umoudřilo a pršet přestalo úplně. A tak když jsme kolem desáté dopoledne vyráželi na naučnou stezku do Prokopského údolí, už nic nám nebránilo užít si náš první výlet s radostí a naplno.

Nejdříve jsme si připomněli základy nordic walking techniky a novým účastníkům poradili ohledně správného vybavení. Poté jsme se přesunuli ke krásnému romantickému jezírku, kde jsme kromě skupinové fotografie a svačiny (škvarkové placičky jednoho z našich věrných účastníků byly naprosto dokonalé) provedli i rozcvičku. Jezírko vzniklo zatopením lomu a někteří z nás v něm poznali oblíbený exteriér filmařů pro natáčení pohádek.

Po rozcvičce jsme již zcela protažení a uvolnění vyrazili podél Dalejského potoka po naučné stezce. Cestou jsme obdivovali třeba kříž na skále, kde kdysi stával malý kostelík svatého Prokopa, anebo právě se zelenající a do jara se probouzející rozkvetlými kvítky přilehlé stráně.

Cesta nás dovedla až na „hřiště pro dospělé“, tedy několik posilovacích hrazd, plošin a dokonce i kladina. Někteří z nás neváhali ani minutu a okamžitě začali zkoušet všechna ta mučidla. Výborně jsme pobavili nejen sebe, ale jistě i kolemjdoucí, ačkoliv výkony některých z nás bych měla spíše vyzvednout. Vskutku máme ve naší skupině i výtečné sportovce!

A protože jsme si právě potvrdili, jak výborně na tom s naší kondicí jsme, rozhodli jsme si klasickou procházku po naučné stezce prodloužit o zdolání přilehlé stráně proto, abychom se na Prokopské údolí a jeho širší okolí mohli podívat z několika vyhlídek. Nad údolím jsou kromě vyhlídek také zbytky pravěkého slovanského hradiště Butovice. Pravěcí lidé zde měli kdysi jistě krásný výhled, ale také velmi, velmi větrno. Alespoň nás vítr nahoře nešetřil, ale na druhou stranu jsme si právě tady užili i tu a tam svítícího sluníčka.

Pak jsme se napojili zpět na naučnou stezku a vydali se na další její zastávku, a sice do Červeného a následně i do Černého lomu. Většinu z nás ale rozhodně zaujala zastávka v lomu Mušlovka, který je plný zkamenělin zde dříve žijících živočichů. Chodíme přece po dně prehistorického oceánu! Pustili jsme se do jejich hledání a mnozí z nás našli.

Z Mušlovky už to nebylo daleko do cíle naší cesty – a sice do Prahy Řeporyjí. Zde jsme velmi příjemně zakončili náš výlet obědem v restauraci Řeporyjská sokolovna, kde se skutečně výtečně vaří a k tomu jsme byli velmi srdečně přivítáni. Byli jsme totiž již očekáváni a tým restaurace se o nás vskutku ukázkově postaral.

V průběhu našeho pozdního oběda začalo venku velmi vydatně pršet, a tak jsme si užívali pohledu do deště již z tepla a pohodlí restaurace. Zbýval už jen přesun na Hlavní nádraží a do Všetat.

První výlet sezóny jsme si všichni užili a nakonec nám úplně přesně na čas vyšlo i počasí. Už nyní se těšíme na dubnový výlet. Tentokrát nepojedeme daleko – projdeme si naučnou stezku kolem skalních výtvorů Václava Levého v Liběchově. Na viděnou v neděli 26.4.!

Malá reportáž o našem výletu opět vyšla na webu Mělnického deníku: https://melnicky.denik.cz/kultura_region/nordic-walking-brezen-2015.html, a to i v papírové podobě. Sken článku zde.


Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779