[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

V sobotu 4. 6. 2016 se prezentoval nordic walking jako další zdraví velmi prospěšná volnočasová aktivita účastníkům již tradičního týdenního rekondičního pobytu s volejbalem a cykloturistikou v Doksech u Máchova jezera pořádaným Kardioklubem Praha.

Ačkoliv počasí se toho odpoledne neprojevovalo svými dešťovými přeháňkami zpočátku právě přívětivě aktivitám venku, jako na povel přestalo naštěstí pršet přesně na čas domluvené prezentace.

Sešli jsme se v hojném počtu před hotelem, kde byli účastníci pobytu ubytováni, a hned jsme se vrhli na prezentaci nordic walking holí, vysvětlení hlavních přínosů této stále u nás populárnější sportovní aktivity a po nastavení správné výšky holí jsme začali trénovat nordic walking techniku.

I když se nejdřív zdálo, že na chůzi s hůlkami přece není co zkazit, ani trénovat, přesvědčili jsme se, že tomu tak není, a že vysvětlení techniky nám ušetří naše vlastní případné pochyby nad správně vykonávaným pohybem a pomůže nám předejít negativním následkům způsobeným například špatným držením těla či nesprávnou koordinací pohybu.

Po krátkém nácviku jsme tedy všichni vyrazili na příjemný zhruba 2.5 km dlouhý okruh, kde jsme byli opravováni instruktorkou za chůze již individuálně. Na zastávkách cestou jsme se ještě dozvěděli další zajímavosti o nordic walkingu – třeba jak vznikl, anebo jak se dá jeho intenzita přizpůsobit prakticky všem, bez ohledu na věk, anebo na úroveň kondice. Nordic walking nemusí být jen záležitost výletů pro radost v pomalejším tempu, ale zjistili jsme se, že je využíván i při tréninku vrcholových sportovců (zejména běžkaři a biatlonisté používají nordic walking hůlky při letní přípravě na vybíhání sjezdovek, což někteří optimisté z naší skupinky vyhodnotili jako další výzvu do budoucna).

Součástí naší procházky bylo i příjemné protažení namáhaných svalových skupin. Ne všichni jsme se tvářili zrovna nadšeně při vyzvání k této krátké rozcvičce, ale po ní jsme se shodli, že i když nám nic nebylo, po ní jsme se cítili přece jenom daleko lépe!

Po našem sportovním výkonu následovala všemi vítaná večeře a po večeři dostali všichni účastníci certifikát, který je zmocňuje k praktikování nordic walkingu i do budoucna. Nechybělo ani slosování tomboly, odkud si dva šťastní výherci odnesli nordic walking hole. Přeji oběma, aby jim do budoucna posloužili svému účelu a ne třeba jako opora k rajčatům!

Já sama za sebe hodnotím naši první společnou akci jako velmi vydařenou. Přála bych si, aby byl takový spolek milých a zábavných lidí, kteří společně v rámci svých možností sportují a podnikají výlety za sportem a za poznáním, nejen v každém větším městě, ale na vesnicích.

Děkuji tímto panu Petru Odstrčilovi za pozvání a přeji všem členům spolku Kardioklub Praha www.kardiopraha-meteor.cz za Nordic walking pro radost hlavně neutuchající humor, i nadále pevné zdraví, mnoho najetých cyklistických kilometrů, úspěchy ve volejbalových turnajích a někdy příště i další společně strávené chvíle s hůlkami v rukách a tisíci mílemi v nohách!

Malá reportáž o našem výletu vyšla v papírové podobě v červencovém měsíčníku městské části Prahy 8 - Osmička na straně 17: http://www.praha8.cz/file/Wiv/Mesicnik-Osmicka-cervenec-2016.pdf

Komentáře k článku

Přidat komentář

Dobrý

nereg. brody nereg. brody
17.06.2016 23.51 | odpovědět

Fakt Dobrá aktivita pro nás starší a pokročilejší

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779