[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

Ve středu 10. 11. 2021 jsme se sešli již podruhé v rámci seriálu krátkých nordic walking procházek, které jsou organizovány pro Centrum RoSa v Liberci. Tentokrát kolem liberecké přehrady Harcov.

Skupinka dvanácti nordic walkerů se sešla uprostřed hráze přehrady přesně ve dvě odpoledne. Část účastníků již měla zkušenosti z procházky v říjnu ve Vratislavickém parku, ale přivítali jsme mezi sebou i další nováčky, kteří si chtěli vyzkoušet nordic walking hole a naučit se techniku severské chůze pod dohledem instruktorky.

Po nastavení teleskopických holí na výšku jednotlivých účastníků následovalo přivítání a krátké představení nordic walking vybavení a techniky. Následně jsme vyrazili do prudkého kopce od přehrady směrem ke Královu háji. Ne že by se nám do serpentin prudkého kopce zpočátku chtělo, ale mělo to své výhody. Rozhodně jsme se zahřáli, a navíc se správná technika v mírném kopci dobře trénuje.

Nahoře jsme se zastavili na krátkou přestávku na napití a mezitím jsme se dozvěděli další zajímavosti – třeba o vzniku a historii nordic walkingu. Poté jsme pokračovali Královým hájem a užívali si krásně probarvené podzimní přírody.

Následoval sestup k přehradě, kde jsme hodnotili, že voda je čistá a přímo vybízí k otužování – a to alespoň po kolena. Takový Kneippův chodníček by byl jistě přínosem pro všechny šlachy a vazy v chodidlech a kotnících, o achilovkách a žílách nemluvě. …aaaaale, skutek utek, bylo opravdu listopadově chladno a neměli jsme ručník. Tak příště, a už bez výmluv!

Následoval nejkrásnější úsek na trati, podél břehu přehrady s výhledem na Ještěd. Na hlavní pláži jsme zakončili procházku krátkým protažením.

Mám radost, že se opět potvrdilo to, že nordic walking je nejen fyzicky blahodárnou aktivitou, ale že i spojuje lidi, kteří se cítí osaměle. Na konci procházky si dvě dámy s podobnou smutnou zkušeností poslední doby (zemřel jim oběma nedávno pejsek) vyměnily telefonní čísla a slíbily si, že budou společně chodit na procházky i mimo termíny, které pro ně připravíme. A to je moc dobře!!!

Příští nenáročná procházka (do 3 km) se bude konat ve 14,00, opět druhou středu v měsíci, tedy 8. 12. A protože to bude v době adventu a bude zima, přizpůsobíme trasu tak, abychom nezmrzli a zároveň si dopřáli adventní pohodu. Sejdeme se v ulici U Nisy, přímo před rozestavěnou Rezidencí RoSa (naproti Krajskému úřadu) a projdeme se trochu oklikou až před radnici, kde zakončíme procházku svařáčkem na adventních trzích.

Účast na procházce je zdarma, ale je nutné se předem registrovat na lince 800 800 750, neboť kapacita je z důvodu omezeného počtu hůlek k zapůjčení limitována.

Budeme se na Vás těšit!

Jitka Hadová

Centrum RoSa Liberec

 

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779