[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

Dne 16. 11. 2014 se Nordic walking pro radost aktivně zúčastnil turistické akce organizované Katedrou tělesné výchovy VŠCHT Praha. Jednalo se o výstup na Sněžku. 

A vzhledem k datumu konání akce (25. výročí sametové revoluce) bylo vcelku příznačné vyrazit a mít hole v ruce, jak se stalo již téměř zlidověným zkomoleným revolučním heslem (máme holé ruce) díky legendární scénce pánů Kaisera a Lábuse v kdysi tolik oblíbeném zábavném pořadu Možná přijde i kouzelník.

Předpověď počasí byla pro náš záměr dost tragická (mlha, déšť a silný vítr), nicméně ani to neodradilo skupinu čtrnácti účastníků od zamýšleného dobytí naší nejvyšší hory.

Po nezbytném nastavení správné výšky hůlek, objasnění základních principů nordic walking techniky a zahřátí následovala i nezbytná rozcvička s protažením. Již po rozcvičce většina z nás sáhla po pláštěnce, neboť slibovaná předpověď počasí se bohužel nemýlila.

Rozhodli jsme se zdolat Sněžku cestou Obřím dolem, a tak jsme vyrazili do prudkého kopce v podmínkách připomínajících spíš pobyt v páře než očekávanou túru spojenou s kocháním se krásnými výhledy do přilehlých údolí. Po výšlapu do výšky 1400m nás začal bičovat opravdu velmi silný vítr, a tak jsme si dopřáli krátkou přestávku v polské boudě Slaski dom.

Zdolání posledních 200 výškových metrů na vrchol Sněžky byl opravdu silný zážitek – nikoliv díky krásným panaromatům (bohužel, viditelnost byla jen pět metrů), ale hlavně kvůli nepřízni počasí. O to více byla zasloužená přestávka v novém bistru u lanovky na Sněžce, kde jsme se prohřáli a dopřáli si zasloužené odměny v podobě místních dobrot.

Ven se nám poté sice vůbec nechtělo, ale vidina teplé sprchy zpátky na chatě nás hnala vpřed. Cesta dolů přes Růžohorky byla ale už daleko příjemnější, neboť vítr postupně ustával a nakonec přestalo i pršet.

Zpět do Pece pod Sněžkou jsme dorazili promočení, ale spokojení s naším sportovním výkonem. Ten dobrý pocit za to stojí vždycky. Ráda bych tímto poděkovala vedoucímu kurzu Kubovi za neutuchající humor a odhodlání výstup na Sněžku v žádném případě nevzdat. Byl to opravdu nezapomenutelný zážitek a důstojná oslava zmíněného jubilea, kdy účastníci rovněž překonali nepřízeň osudu a my tedy počasí!

Účastníkům akce, kteří byli na Sněžce poprvé, nelze jinak než pogratulovat a motivovat je k dalšímu výstupu a to to nejméně ze dvou důvodů – byla by škoda nechat si ujít všechna panoramata, o která jsme bohužel byli tentokrát ochuzeni, ale hlavně i proto, že při dalším výstupu v příznivějších podmínkách bude výstup na Sněžku ve srovnání s tímto výkonem, řečeno jedním z účastnících se studentů, „naprostá brnkačka“, jak povrdili i ti, kdo již na Sněžce byli dříve. Přátelé nordic walkingu – dobrá práce!

Další poděkování patří v neposlední řadě i fotografovi Jakubovi za poskytnutí opravdu krásných momentek nejen z túry, ale i z následné oslavy zdolání šestnáctistovky!

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779