[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

Ve středu 9. 3. 2022 jsme pokračovali v pravidelných nenáročných procházkách s Centrem RoSa a prošli se objekty liberecké univerzity.

Sešli jsme se na parkovišti pod harcovskými vysokoškolskými kolejemi, kde jsme si nejprve nastavili správnou výšku holí. Pravidelné účastnice procházek si pak mohli dát pauzu a zhodnotit, co mají za uplynulý měsíc nového, a nováčci se seznámili se základy nordic walking techniky, kterou jsme natrénovali hned na místě, než jsme vyrazili.

Nejdříve jsme prošli areál vysokoškolských kolejí na Harcově. Udivilo nás, kolik je všude zaparkováno aut, protože „za nás“ studenti ještě auta neměli. V centru kolejí jsme obdivovali plastiku, socha vskutku moderně pojatá, nicméně studenti jí odjakživa přezdívali díky určité podobnosti „prso“. „Nu což“, jak konstatovala jedna z hůlkařek, „když se Pražáci můžou scházet pod vocasem, proč by se Liberečáci nemohli scházet pod prsem.“

Z kolejí jsme vyrazili cestou, kterou studenti jistě absolvují i několikrát denně, tedy přes Husovu ulici, až k rektorátu Technické univerzity v Liberci, kde sídlí mnoho fakult, a tím pádem i učeben a přednáškových sálů, včetně menzy.

V parčíku před vstupem na univerzitní náměstí jsme provedli krátké protažení. Nic nám nebylo, ale po protažení nám bylo ještě lépe. Takže i když se nám do cvičení málokdy chce, nakonec jsme vždycky rádi, když se přinutíme ho provést.

A pak už rovnou do centra univerzitního dění. Obdivovali jsme novodobou architekturu a nevšední skleněnou věž rektorátu. Kdo z nás tu dlouho nebyl, obdivoval, jak se univerzita neustále přestavuje a modernizuje.

A pak už jen z kopce a do kopce (bez toho by nebyl Liberec Libercem) a byli jsme zase v centru. Na Šaldově náměstí jsme si dali rozchod a už jsme se domlouvali, kam se podíváme příště. Nakonec vyhrál nápad projít si Ruprechtice po modré. Takže příští již tradiční druhou středu v měsíci opět vyrazíme!

Účast na procházce je zdarma, ale je nutné se předem registrovat na každou procházku na lince 800 800 750, neboť kapacita je z důvodu omezeného počtu hůlek k zapůjčení limitována.

Jitka Hadová

Centrum RoSa Liberec

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779