[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

Dne 3. 3. 2022 jsme zahájily kurz pořádaný pro Univerzitu třetího věku Technické univerzity v Liberci Nordic walking pro radost. Účast byla hned od prvního výšlapu hojná a počasí jako na objednávku!

Sraz byl ve dvě hodiny odpoledne v Lidových sadech a počasí nám více než přálo. Blankytně modré nebe a sluneční paprsky přály dobré náladě i sportování v přírodě.

Nejprve jsme zhodnotily, jestli máme všechny opravdu nordic walking vybavení, řekly jsme si, proč jsou na holích důležité rukavičky a že jsou různé typy holí, a dokonce i botiček na hole. Vše bylo tedy hned od začátku jasnější, a kdo neměl hole přímo pro nordic walking, mohl si je na výšlap vypůjčit od instruktorky. Následně jsme si všechny nechaly zkontrolovat správnou výšku holí a pak už jsme konečně mohly vyrazit do terénu.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o první procházku v letním semestru, věnovaly jsme se celkem podrobně teorii a nácviku správné techniky, takže jsme nenachodily hodně kilometrů, ale od příště už se budeme věnovat praxi o to více.

Nácviku správného kroku, držení hůlek a odstranění několika častých začátečnických chyb jsme se věnovaly hned na začátku Lidových sadů a pak jsme se vydaly prověřit naši kondici do kopce na Libereckou výšinu. Záhy se ukázalo, kdo v době kovidové odpočíval a kdo sportoval. Někoho více, někoho méně, ale kopec nás prověřil všechny. Byl ale zároveň dobrou motivací k nastartování pravidelného pohybu.

V půlce kopce jsme si při krátké pauze na pití vysvětlily, kde se vzal nordic walking a jaká je jeho historie. Když jsme konečně dosáhly vrcholu a Liberecké výšiny, zjistily jsme, že se bude o víkendu slavnostně po delší době opět otevírat, což zafungovalo jako super důvod jít se sem podívat s hůlkami v dohledné době znovu.

I na výšině jsme si dopřály sluneční lázeň prvních jarních paprsků a plánovaly jsme, kam vyrazíme na našich zbývajících šesti procházkách.

Po odpočinku nás už čekala cesta jen z kopce dolů, ale instruktorka nám neodpustila krátké protažení. Sice ne každému se chtělo, ale nakonec jsme se shodly, že nám pak bylo příjemněji než bez protažení. A protože jsme měly ještě čtvrt hodinky času, zahrály jsme si jednu z žertovných her s hůlkami – obíhanou. Docela jsme se nasmály, zejména hned na začátku, než se nám všem podařilo shodnout se na pravidlech. Vítězka byla odměněna hořkou čokoládou. Ale protože nebyla lakomá, hned vzápětí se o ni podělila i s ostatními hůlkařkami.

Pak už jsme jen seběhly zpět na tramvajovou zastávku a byl rozchod. Pro mě, jako instruktorku, to byla další super šikovná skupina, která mě nejen překvapila lehkostí, s jakou zvládla techniku a odstranění zažitých chyb, ale i skvělou kondicí a báječným smyslem pro humor. Škoda mluvit, jaká důležitá témata jsme cestou probraly!

Těšíme se na příště, bude procházka po modré v Ruprechticích!

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779