[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

Počasí jako na objednávku nám zpříjemnilo další z nenáročných procházek pro seniory, které organizuje Centrum RoSa, ve středu 8. 6. 2022. Vyrazili jsme z Horního Hanychova k Panskému lomu.

Hned na konečné tramvaje v Horním Hanychově nám to nedalo a museli jsme se zvěčnit s ikonickou sochou skokan a našim milovaným Ještědem v pozadí.

Po seřízení správné výšky hůlek všem účastníkům jsme vyrazili do kopečka směrem k lanovce Skalka. Cestou jsme opravovali individuálně chyby v nordic walking technice. Cesta lesem ve stínu nám rychle utekla, a tak jsme mohli nahlédnout přímo do lomu, ale jen z jeho okraje. Padají tam kameny, a tak jsme nemohli dovnitř. Alespoň jsme nastudovali poučnou tabuli u lomu.

Před lomem jsme si zacvičili s hůlkami, abychom si protáhli nejvíce namáhané svaly. To pomohlo a krásně jsme se uvolnili. Cvičili jsme všichni – kdo chtěl, tak na sluníčku, kdo ne, tak ve stínu.

A pak už nás čekala příjemná cesta z mírného kopce zpět do Hanychova. A protože jsme šli kolem potůčku a bylo horko, rozhodli jsme se svlažit unavené nožky pochodem po oblázcích v potůčku. Nejdříve to byl teplotní šok, ale pak si nohy rychle zvykly a ten pocit po otužování byl naprosto famózní! To budeme dělat na každé procházce!

Podél ohrady s koňmi jsme došli až na konec naší trasy a část skupinky spěchala na tramvaj na zastávku Hanychov – kostel a zbytek, jak jinak, využil příležitosti k zasednutí v hezké kavárně na dobrou kávu, kde jsme zhodnotili výlet a plánovali další trasy do budoucna. Jen více takových sluncem  a dobrou náladou zalitých dnů!

Účast na procházce je zdarma, ale je nutné se předem registrovat na každou procházku na lince 800 800 750, neboť kapacita je z důvodu omezeného počtu hůlek k zapůjčení limitována.

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779