[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

Dne 13. 12. 2014 jsem se rozhodla přidat nám všem do kalendáře jednu tématickou vycházku navíc. Naším společným cílem bylo tentokrát nejen projít naplánovanou trasu, ale hlavně se potěšit adventní atmosférou na zámku Liblice.

Potěšující byla i předpověď počasí, která se nakonec opravdu vyplnila. A tak jsme se sešly, pravidelné i nové účastnice, v sobotu dopoledne na byšickém nádraží za polojasného a spíše jarního počasí. Ideální podmínky pro plánovaný výlet!

A protože je doba adventu, hned na nádraží jsme se přivítaly ochutnávkou výborného vánočního cukroví (děkujeme, Mílo!) a pro advent tolik typickým svařáčkem. Mírně ovíněné se pak vrhly, zejména nové účastnice, do nácviku správné nordic walking techniky. Po úvodní instruktáži jsme vyrazily do Liblic k zámku. Cestou jsme konzultovaly kde co. Kromě nordic walking techniky také vánoční recepty, vzápětí na to zdravou výživu a cvičení a v neposlední řadě jsme se také vzájemně inspirovaly ohledně nákupu dárků.

Když jsme dorazily k zámku, rozhodly jsme se, že nejdříve projdeme místní naučnou stezku, která nás díky jednotlivým zastavením seznámila s historií Liblic, zámku i přilehlého parku a bývalých vlastníků. Zaujal nás zejména zajímavý příběh místní hrobky, která stávala v milovickém vojenském prostoru, ale byla zcela rozebrána a přestěhována do Liblic.

Při procházce krásným anglickým parkem jsme se zastavily i u romantické studánky a u slatinné louky, kde roste mnoho vzácných druhů rostlin. Nechaly jsme se nabít energií vzrostlých stromů a užily jsme si pozitivní atmosféru tohoto pro někoho magického, pro jiné pohádkového místa.

Nabité energií jsme se vydaly do francouzského parku, kde jsme obdivovaly, jak se krásně zrcadlí zámek na hladině místního jezírka. Poté nás na terase zámku přivítala velmi milá paní ředitelka zámku Klaudie Soukupová. A pak už jsme pospíchaly přímo dovnitř, do mramorového sálu, kde se konal koncert a taneční vystoupení dětí ze ZUŠ v Benátkách nad Jizerou.

Úžasný výkon malých hudebníků, zpěváků a tanečníků nás velmi potěšil a místy i dojal. Je dobře, že tradice českých Vánoc žije dál, a to nejen prostřednictvím nákupů v obchodních centrech, ale i díky práci a času s nacvičováním podobných dětských adventních vystoupení.

Po koncertu jsme si daly rozchod a už jednotlivě jsme navštívily výstavu betlémů a právě probíhající jarmark. Potěšily jsme se celou škálou milých nabízených dárečků a dekorací a společně jsme nad dalším svařáčkem sdílely svou radost z vydařené adventní akce.

Zpátky na nádraží do Byšic jsme se vrátily tou samou cestou, a i když jsme tentokrát nenachodily tolik, jako na jiných výletech, i tak jsme byly rády, že jsme vyrazily a načerpaly nádhernou adventní a vánoční atmosféru. Milé dámy, kéž čerpáme z tohoto pěkného zážitku energii i na předvánoční přípravy a kéž se sejdeme ve zdraví a v tak dobré náladě i na dalších výletech s Nordic walkingem pro radost i v roce 2015!

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779