[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

Náš první letošní výlet nás zavedl hned do tří krásných údolí. Na závěr jsme naši procházku zakončily v léčebně Bohnicích, kde jsme kromě dobré kávy měly i zážitek z místní malé ZOO a poklidné atmosféry rozlehlého parku.

V neděli 25. 6. jsme se opět po delší pauze rády sešly na prvním letošním výletu, který byl naplánován v Praze.

Hned po přesunu z Hlavního nádraží do Čimic jsme zamířily do přírody a do prvního malebného Čimického údolí. Už na začátku jsme mohly obdivovat pěknou kapličku a jezírko s lekníny. O kus dál už jsme ani nevěřily, že jsme vlastně stále v Praze. Ocitly jsme se v krásném zeleném údolí, kde nás pobavil název místního rybníku – Koztoprtský. Najednou se ale údolí otevřelo a my se mohly po krátkém výšlapu pokochat vyhlídkou do kraje. Byly jsme obklopené loukami a krajinou tak typickou pro Čechy – s úhledně srolovanými válci slámy.

A tak poté, kdy jsme si vyšláply kopec na horizont, nás zase čekal sestup – tentokrát do Drahanského údolí, k Drahanskému potoku, který se vlévá do Vltavy. Bylo docela parno a dusno, a tak jsme se některé z nás rozhodly uvést do praxe Priessnitz walking, tedy toulání se korytem potůčku naboso, kdy nás nejen příjemně ochladila voda, ale zároveň jsme si pomocí oblázků na dně promasírovaly akupresurní body na našich chodidlech. Jakkoliv vědecky to zní, je to super, zkuste si to někdy na výletě takéi!

Na cestě k břehu Vltavy nás v krásném údolí čekalo ještě jedno překvapení v podobě sochy padlého anděla. Zajímavý umělecký počin a nevšední socha. Zhodnotily jsme, že se sem vlastně i hodí, i když působí tak trochu depresivně, což vlastně asi má.

Náhle se před námi údolí rozevřelo a my jsme se mohly kochat krásou řeky Vltavy. Ačkoliv se nám zdála na první pohled relativně čistá, nenašly jsme dostatek odhodlání si jít zaplavat. Daly jsme přednost jinému relaxu, a to stánku s grilem a pípou. Po výborném občerstvení jsme ještě minuly trojský útulek pro psy, kdy jsme měly chuť si všechna opuštěná štěňata okamžitě odnést domů.

A pak už nás čekal poslední a také nejnáročnější výšlap dne, a to zpátky od řeky nahoru do Bohnic. Kopec nás tedy prověřil pořádně, propotily jsme tričko, ale zato jsme si pak mohly užít příjemného pohledu do Bohnického údolí.

Nedaleko vyhlídky jsme ještě objevily jedno velice tajemné místo. Je jím starý hřbitov se zříceninou kaple, kam se dříve pohřbívali klienti psychiatrické léčebny. Zarostlé obrysy hrobů a celkově neudržovaný stav tohoto místa v nás vyvolal pocit, jako bychom se právě ocitli v dějišti nějakého hororu. Honem pryč!

Ale hned naproti nám to nedalo a ze zvědavosti jsme se zastavily ještě na známém hřbitovu psů a jiných domácích mazlíčků. Bylo zajímavé vidět, jak jsou hrobečky krásně vyzdobené a udržované.

A protože Jana objevila místní outdoorovou tělocvičnu a procvičila si hned několik kickboxových kopů, bylo to pro mě jasným znamením, že je na čase provést protažení s hůlkami, které nesmí chybět na žádné z nordic walkingových akcí.

Po cvičení jsme se vydaly za odměnu do ZOO. Ale ne do té známé trojské, ale do zookoutku socioterapeutické farmy bohnické léčebny. Málokdo z nás věděl, že za zdmi léčebny se nachází tolik roztomilých obyvatel. Viděly jsme lamy, kozy, ovce, kočky, oslíka a koně. A protože máme rády zvířata, docela dlouho jsme se tam zdržely a všemi těmi zvířátky náležitě potěšily.

Následně jsme se už jen prošly částí parku, který je opravdu velmi krásný, abychom se u Divadla za plotem občerstvily ve známé kavárně V. kolona, která zaměstnává pacienty nemocnice, anebo lidi, kteří si prošli psychickým onemocněním, aby jim tak pomohla k návratu do života.

Po výborné kávě a zmrzlině jsme již vyrazily na autobus a metro a vlakem z Hlavního nádraží jsme se příjemně unavené a naplněné zážitky z procházky vrátily zase do Všetat.

Je skvělé, na jaká místa nás nordic walking přivádí. Nebýt našeho zápalu pro chození s hůlkami, zůstala by nám tato zajímavá místa skrytá, neudělaly bychom něco pro své zdraví a určitě bychom se tak nenasmály a nepopovídaly v kruhu stejně naladěných milých lidí.

Poslední neděli v červenci se chystáme na delší výlet do Českého ráje, navštívíme Trosky a cesta nás provede kolem několika krásných rybníků.

Tak hůlky do rukou a za měsíc na viděnou!

 

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779