[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

V sobotu 12.6. jsme se vypravili po stopách císařovny Elišky z Dobřichovic do Karlštejna. Narozdíl od ní jsme však v karlštejnských hvozdech nezabloudili a hrad Karlík jsme našli.

Už cesta vlakem byla podnětná. Setkali jsme se totiž s jedním z našich předních orientačních běžců, který měl zrovna namířeno na závody do Švédska. Nejen že jsme ho náležitě vyslechli a díky tomu se dozvěli spoustu zajímavého o orientačním běhu už cestou vlakem, ale pokračovala jsem i následně i na internetu. Zde je jeho web: https://milosnykodym.com/ Život vrcholového sportovce je jistě záviděníhodný a obdivuhodný, ale je také vykoupený velkou dřinou a odříkáním. Miloši, přejeme Ti, abys ukázal všem záda i v budoucnu, držíme Ti palce!

Po přestupu na Hlavním nádraží jsme dorazili do Dobřichovic, na začátek naší trasy. Cestu z nádraží podél Berounky jsme si ještě stačili obohatit krátkou přestávkou u dobřichovského zámečku, kde jsme posvačili ve stínu krásné několik staletí staré Svatojánské lípy.

Po projití krátkého úseku po silnici Dobřichovicemi jsme konečně odbočili na polní cestu, která nás dovedla do vesničky Karlík. Odtud jsme pak příjemnou cestou pokračovali hledat v lesích skrytý hrad Karlík.

A protože hrady se stavěly dříve hlavně na kopcích, objevení Karlíku bylo velmi zasloužené. Jinak řečeno, čekal nás krpál... Ale odměnou nám bylo romantické místo skryté okolními stromy. Díky slavnému muzikálu od Karla Svobody nekteří z nás očekávali pěkný královnin hrádeček, anebo alespoň zříceninu, ale faktem je, že po Karlíku zbyla jen část obvodové zdi a příkop. Ale to nám nevadilo, nám udělalo radost i zdolání prudké přístupové cesty.

Následně už vedla cesta jenom lesem. A to bylo velké štěstí, neboť naštěstí jediná prudká přeháňka toho dne nás zastihla pod hustými stromy nedaleko malebné vesničky Mořinka, takže jsme vlastně vůbec nezmokli. Po dešti se krásně pročistil vzduch, a tak jsme toho využili ke krátkému protažení a rozcvičce.

V Mořince jsme cestou narazili na Hostinec u Barchánků, který nám byl povědomý. Samozřejmě, v minulosti se zde točily některé pohádky a dokonce jeden z nekonečných seriálů. Posadili jsme se tam alespoň na pití, protože v nabídce byla jen studená kuchyně.

Po krátkém občerstvení jsme vyrazili z Mořinky přes louky směrem na Karlštejn. Potěšili jsme se nádhernými vyhlídkami do kraje i krásou právě kvetoucích vlčích máků v obilných polích. Pohled jako na obrazy impresionistů!

I nám, podobně jako císařovně Elišce, probleskly náhle přes stromy věže hradu Karlštejna. Bohužel, na prohlídku hradu nám sice čas nezbyl, ale na závěrečnou tradiční kávičku a dortík určitě. Cestou na nádraží jsme ještě stačili zhodnotit kvalitu či kýčovistost suvenýrových obchůdků, které lemovaly naši cestu.

Do Všetat jsme se vrátili obohaceni mnoha novými zážitky a s radostí, že jsme po svém oslavili 700. narozeniny Karla IV., a možná i díky orientačnímu běžci Milošovi a jeho instruktáži, jak se zorientovat v mapách, jsme na svém putování hrad Karlík s přehledem našli!

Malá reportáž o našem výletu opět vyšla i v papírové podobě v Mělnickém deníku. Sken článku zde.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Pozdrav

nereg. Miloš Nykodým nereg. Miloš Nykodým
09.08.2016 11.14 | odpovědět

zdravím všechny příznivce pohybu na čerstvém vzduchu. Jsem moc rád, že jsem si s vámi ve vlaku mohl popovídat. Bylo to velmi příjemné zkrácení jinak nudné cesty na letiště. Z fotek to vypadá, že jste si daly celkem do těla. Mně se podařilo ve Švédsku zvítězit v jednou nominačním závodě, a tak budu letos reprezentovat i na mistrovství světa, které začíná 20.8. ve švédském Strömstadu. http://www.woc2016.se/en/
Přeji spoustu dalších vydařených NW výletů nejen po České republice. ;)
/Miloš

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779