[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

Ve čtvrtek 26. 5. 2022 jsme se vydaly na procházku, která vedla malebnou krajinou luk a strání z Radčic do Krásné Studánky, a cestou jsme si užily zastávku na kochání i občerstvení na přehradě Fojtka.

Procházka začala na konečné autobusu v Radčicích, kde jsme se sešly v opravdu hojném počtu. Hned prvních pár set metrů vedlo mezi malebnými domečky s krásnými zahrádkami, a protože byly zrovna rododendrony v plném květu, nemohly jsme se dost vynadívat na tu nádheru. Málem bychom zapomněly pro všechny ty okolní vjemy na správnou nordic walking techniku, ale když bylo něco špatně, snažily jsme se o nápravu techniky hned individuálně.

Následně jsme minuly i dančí ohradu, kde byla i jiná zvířátka, a tak jsme se mohly potěšit touto nečekanou malou ZOO. Pak už jsme pokračovaly po hraně golfového hřiště a zrovna jsme mohly se zájmem pozorovat pokusy skupiny místních golfistů dostat míček do jamky, ale hlavně z písku (z bunkeru). Tak radit by nám šlo na dálku vcelku dobře, jen vzít hůl do ruky a předvést to. To by bylo asi horší.

Následně jsme se ještě přes krásnou svěží jarní louku dostaly z kopečka až do Mníšku. I tam jsme obdivovaly krásně upravené zahrádky. Je vidět, že na vesnicích se s příchodem jara prostě zahálet nemůže.

Zkratkou jsme došly až k vodní nádrži Fojtka, kde jsem selhala jako sportovní instruktor, neboť tým se mi rozpadl a místo mnou propagované rozcvičce dal přednost pivu v místním kiosku. Co naplat, chvíli jsem předstírala rozhořčení, ale následně jsem si jedno malé dala s chutí s nimi.

Po tomto občerstvení jsme si užily procházku přes hlavní pláž a hlavně hráz, odkud jsme pozorovaly neuvěřitelně obrovské kapry. Pan hrázný nám dal pytlík pečiva, a když jsme ho házely rybám, vypadalo to ve vodě hned jako souboj žraloků.

Následně už jsme jen obešly nádrž a namířily si to směrem ke Krásné Studánce. Cestou jsme ještě mohly obdivovat vyhlídku na Oldřichovské sedlo, to se neokouká nikdy.

Poslední úsek cesty nám rychle utekl, a protože jsme měly na autobusové zastávce ještě asi čtyřicet minut čas, zkrátily jsme si čekání na odjezd v místní restauraci zaslouženou sladkou nebo chmelovou odměnou za našlapané kilometry. Víc takových nordic walking procházek, kdy nad čerstvě zelenou přírodou je blankytně modré nebe s bílými mraky! To je opravdu nejen splněné přání každého fotografa, ale hlavně balzám na duši i pro nás všechny hůlkaře!

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779