[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

Ve čtvrtek 28. 4. 2022 jsme se rozhodly prověřit naši kondici v trochu náročnějším terénu – vystoupaly jsme po úbočí Ještědu k Fénické cestě, ale pak už jsme si opět mohly užívat všech jejích krás při cestě lesem z kopečka a po rovině.

Není v Liberci snad tradičnějšího začátku všech výšlapů, než konečná tramvaje v Horním Hanychově! Hned na zastávce jsme si opět užívaly krásného výhledu na Ještěd – no, které jiné město tohle má?

Vyrazily jsme po modré značce směrem na Ještěd a nejprudší úsek trati nás čekal hned na prvních dvou kilometrech našeho putování. Ale je vidět, že toto je již naše společná několikátá procházka, takže jsme kopec zdolaly bez sebemenšího problému. Je i k dobru, že celá řada z nás poctivě „hůlkuje“ i mimo naše tradiční výlety, takže potom nám to šlape i do kopce opravdu samo!

Cestou jsme zkoumaly, proč se vlastně tato krásná cesta lesem jmenuje Fénická. Že by tudy prošli starověcí Féničané? No, asi by to měli ze Středomoří trochu daleko. Anebo se sem váže nějaká pověst týkající se bájného ptáka Fénixe? Musely jsme trochu googlovat a nakonec jsme zjistily, že důvod je mnohem prozaičtější. Žádná velkolepá starověká výprava, ani mytologie to není – je to hospoda. Cesta totiž vede k bývalému hostinci U posledního feniku (Zum letzten Pfennig), odtud tedy Fénická. My Češi se svou láskou k blížící se pípě prostě nezapřeme!

Na cestě jsme průběžně opravovaly nordic walking techniku a rozvedla se i zajímavá diskuze na téma, jak zpopularizovat či povýšit nordic walking na Liberecku na právoplatný sport. Možná bychom mohly začít organizovat nordic walking závod nebo půlmaratón, případně založit první Liberecký nordic walking spolek. Inu, proč ne, spolek organizující výlety zakončené vždy u nějakého Posledního feniku by mohly mít úspěch, tedy alespoň v rámci naší skupinky určitě. Uvidíme! ;-)

Ale to už jsme v družném hovoru a v dobré náladě došlapaly až na konec lesa, na louku, kde jsme se s chutí protáhly, abychom udělaly dobře nejvíce namáhaným svalům.

Pak už jen zbýval poslední kilometr novou zástavbou hned pod Ještědem, kde jsme si prohlížely krásné nové vily, na tramvajovou zastávku, kde byl rozchod. Někdo šel na tramvaj, ale pro ostatní, rozchod nerozchod, zapluly jsme ještě na zasloužené pivečko/kávičku k Čertům na Ještědu, kde jsme i ten poslední fenik nakonec opravdu roztočily.

Výšlap se nám vyvedl, počasí bylo ukázkové a témata našich rozhovorů povznášející. Jestli to půjde takto dál, nebude produktem našich pravidelných setkání „jen“ lepší kondice a zdokonalená nordic walking technika, ale záhy jistě vymyslíme v rámci nordic walkingu i něco revolučně báječného. Těšíme se na příště!

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779