[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

Poslední sobotu v únoru, tedy 25. 2. 2023, jsme se sešly na recepci Rezidence RoSa a užily si krásnou zimní atmosféru na procházce se sněžením po cyklostezce podél Nisy až do Pavlovic k fotbalovému stadionu Slovan.

Teorii nordic walking techniky jsme si začaly vysvětlovat už při čekání na ostatní nahlášené přímo v recepci Rezidence RoSa. Do výuky se zapojily členky personálu RoSy, a tak jsme způsobily docela pozdvižení.

Ale pak už jsme vyrazily ven a ještě u Nisy hned u Krajského úřadu jsme se pustily do praktického nácviku, neboť jsme mezi námi opět přivítaly nové tváře, a tak bylo třeba to vzít trochu důkladněji.

Po zvládnutí základu jsme vyrazily na cyklostezku směr Pavlovice. Cestou jsem se snažila vysvětlit správnou práci rukou jedné walkerce a zkoušely jsme trénovat přirozenou posturu chůze. Říkám: „No vidíte! Jak máte ty paže krásně natažené – i bez hůlek. Vnímáte to?“ A odvěď byla: „Nevnímám.  Já pořád nosím tašky s nákupem.“ No, to se mi to pak pravda vysvětluje o něco hůř…

Ale nakonec jsme techniku zvládly a prošly jsme se z centra kolem fotbalového stadionu až k nejbližší zastávce autobusu, který jel zpět do centra. I když trochu foukalo a padal sníh, byly jsme rády, že nás to neodradilo. Krásně jsme se prošly, zasmály se a měly dobrý pocit, že jsme pro své tělo i dobrou náladu překonaly lenost a zvedly jsme se po sobotním obědě z gauče!

Účast na procházce je zdarma, ale je nutné se předem registrovat na každou procházku na lince 488 440 636, neboť kapacita je z důvodu omezeného počtu hůlek k zapůjčení limitována.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779