[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

Začátkem září, tedy 7. 9. 2022, jsme se vydaly na výšlap do sousedního Jablonce nad Nisou ke krásné přehradě ve Mšeně. A když už jsme tam byly, tak jsme ji celou obešly.

I v září jsme se rády opět sešly. A v září naše walkerky z Jablonce měly výhodu, že nemusely nikam jet, protože tentokrát jsme přijely my z Liberce za nimi do Jablonce.

Ještě na zastávce jsme si nastavily správně nordic walking hole a mohly jsme vyrazit rovnou na hráz přehrady. Na přehradě jsme obdivovaly obrovské ryby pod námi a krásný výhled na vodní plochu, kde ještě i ten den bylo stále dost plavců, paddleboardistů, kajakářů a později vyjela dokonce i dračí loď.

Na druhém břehu jsme se zastavily u „prutu“, moderní sochy. Některé z nás si nejdříve myslely, že se jedná o nějaký funkční technický vynález, ale je to opravdu umělecké dílo!

Odtud už to bylo jen kousek na protilehlou hráz, kde jsme si mohly užít výhled na přehradu z druhé strany a obdivovat pro náš kraj tak typickou architekturu hrází se dvěma věžičkami.

Pak jsme si cestu zkrátily kolem sportovního areálu a hotelu Břízky, kde jsme si u hezké lavičky dopřály picí a svačinovou přestávku. 

Následně jsme se zase vrátily na břeh přehrady a kolem nedávno požárem zasažených Slunečních lázní, po kterých už nezbylo vůbec nic, jsme dorazily na hlavní pláž, kde jsme si ve známém kiosku Základna nejdříve chtěly dát drink, ale neodolaly jsme pokušení ochutnat báječnou kávu se zmrzlinou ve vedlejším stánku. Lepší zakončení výletu jsme si nemohly přát.

Počasí nám opět přálo a dobrá nálada nechyběla. Probraly jsme kde co, od pěstování rajčat na balkóně přes nejlepší zubaře v okolí až po vysoké ceny energií. Ač závažná témata, nevím jak je to možné, ale dlouho jsme se tak nenasmály. Jak my to jenom děláme…

Účast na procházce je zdarma, ale je nutné se předem registrovat na každou procházku na lince 800 800 750, neboť kapacita je z důvodu omezeného počtu hůlek k zapůjčení limitována.

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779