[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

Ve středu 13. 10. 2021 ve dvě hodiny odpoledne byl odstartován seriál našich pravidelných nordic walking procházek pro začátečníky, které bude Centrum RoSa, nezisková organizace působící při Rezidenci RoSa Liberec pro seniory, pořádat každou druhou středu v měsíci v Liberci a přilehlém okolí pro všechny zájemce, kteří by se rádi správnou techniku této oblíbené pohybové aktivity naučili pod dozorem zkušených instruktorů.

Navzdory nepříznivé předpovědi počasí se sešla skupina osmi „hůlkařů“ před kavárnou u kulturního domu ve Vratislavicích, kde byla zahájena krátká úvodní instruktáž, a všichni si pod dozorem certifikované lektorky mohli vyzkoušet základy techniky tak, aby se vyvarovali případných chyb. Mimoto se dozvěděli i mnoho zajímavých tipů ohledně nákupu vhodných hůlek.

Naše procházka vedla nejprve parkem a při občasných zastávkách byli účastníci poučeni nejen o historii nordic walkingu, ale i o jeho pozitivním přínosu nejen pro pohybový aparát. V půlce trasy následovalo příjemné protažení a cvičení s hůlkami.

Procházkový okruh jsme zakončili na stejném místě, ze kterého jsme startovali. Po vrácení zapůjčených nordic walking hůlek instruktorce se mnozí z nás po zásluze odměnili posezením nad kávou v místní cukrárně.

„Na procházku jsem se bála přihlásit, abych někoho nezdržovala a nemuselo se na mě čekat, ale nakonec jsem moc ráda, že jsem vyrazila. Tříkilometrová procházka byla pro mě tak akorát dlouhá a jsem nyní velice motivovaná začít chodit pravidelně“, zhodnotila hůlkařka. „Navíc se sešla skupina příjemných lidí, se kterými jsem si mohla popovídat. Bylo to určitě lepší než sedět doma na gauči a koukat na televizi. Určitě půjdu i příště“, dodala.

Příští obdobně nenáročná nordic walking procházka pro začátečníky se koná druhou středu v listopadu, tedy 10. 11.  Sejdeme se opět ve 14,00, a to přímo uprostřed hráze přehrady Starý Harcov. Nebude chybět instruktáž, ani krátké protažení.

Účast na procházce je zdarma, ale je nutné se předem registrovat na lince 800 800 750, neboť kapacita je z důvodu omezeného počtu hůlek k zapůjčení limitována.

Budeme se na Vás těšit!

Jitka Hadová

Centrum RoSa Liberec

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779