[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

Poslední listopadovou neděli v měsíci, a to 27. 11. 2022, jsme vyrazily na adventní trhy Sychrov. A samozřejmě jsme to spojily s výšlapem v přírodě!

Už na autobusovém nádraží v Liberci nám bylo jasné, že v této sestavě to bude bomba vycházka! Cesta autobusem do Hodkovic nad Mohelkou nám rychle utekla. Hned po vystoupení z autobusu v Hodkovicích bylo vyhodnoceno, že vzhledem ke sváteční povaze našeho dnešního výletu je třeba hned teď na místě začít slavit advent. Jarmilka všechny rázem potěšila výbornou specialitkou – oplatkovými štamprdlaty a úžasně dobrým vaječňákem. …sice jsme ještě neušly ani metr, nicméně: „Na zdraví poprvé!“

Po této tedy „úvodní přestávce“, jsme nasadily rukavičky hůlek a vyrazily nejdříve na hodkovické náměstí. Byly jsme překvapené, jak je hezké. Krásný sloup se sochami světců i socha Masaryka před radnicí jsou úctyhodné dominanty. Pak jsme ještě o kousek dál obdivovaly sochy Petra a Pavla před kostelem a následně se už vydaly do prudšího kopce na místní křížovou cestu. Obvykle je tu hezký výhled do kraje, ale bohužel, tentokrát vše zahalila mlha. Ale nám to nevadilo. Na kopci jsme ještě obdivovaly kapli a kalvárii – tři kříže. Tolik „atrakcí“ jsme na této cestě nečekaly! Baví nás ale stále objevovat i skryté stezky a téměř vždy na něco nečekaně zajímavého narazíme.

A pak už následovala přestávka číslo dvě – tentokrát svařáková. Anička dokonce přinesla moje oblíbené sušenky, a tak jsme doplnily hned na místě vypocené kalorie, abychom náhodou nepřijely nechtěně zpátky domů hubenější.

Pak následovala krásná rovinka kolem hodkovického aeroklubu a letiště až k rozhledně Vrchovina. No, protože jsme marně vyhlížely přes mlhu Ještěd, usoudila Jarmilka, že lépe nám to půjde s další rundou vaječňáku, a tak jsme jí od zátěže v batohu rády pomohly. Ještěd se nám sice v mlze neobjevil, ale oči nám pak zářily všem, jako bychom ho viděly i tak.

A pak už nás čekal sestup k Sychrovu. Cestou jsme si ještě pohladily krásná venčící se štěňátka, to bylo něco pro nás, milovnice psů, a pak už jsme jen zdolaly stoupání k sychrovskému zámku. Před zámkem jsme daly na posilněnou další kolo svařáku a daly si hodinu a půl rozchod na adventní trhy. Bylo vtipné, že asi za hodinku jsme se zase všechny spontánně sešly ve stejné restauraci na latté. Jsme zkrátka všechny stejné labužnice. Krásně jsme si odpočinuly, popovídaly, nasmály a posilnily se před posledními metry našeho výšlapu – na sychrovské nádraží. I cesta vlakem nám rychle utekla, a tak jsme spokojené, stále trochu ovíněné, ale hlavně vánočně naladěné, dojely zpět do Liberce.

Příští celodenní výlet bude ještě v adventu, a to už v neděli 18. 12., protože poslední neděli v měsíci si dáme klid na svátky. A protože bude opět adventní, vezmu železnou zásobu svařáku i tentokrát. Ale od nového roku do toho zase šlápneme, žádné svařákové pauzy, ale sportovní výkony! Jak na nový rok…!

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779