[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

Dne 12. 12. 2015 jsme uskutečnili již tradiční akci – nordic walking procházku obohacenou adventním jarmarkem, výstavou betlémů a milým vystoupením malých hudebníků a tanečníků na zámku v Liblicích.

Byla to krásná a slunná sobota. Počasí rozhodně neodpovídalo třetímu adventnímu víkendu, spíše babímu létu, ale pro naši nordic walking procházku to tak bylo naprosto ideální.

Toho rána jsme se sešli na byšickém nádraží. Protože dorazili již zkušení a pravidelní účastníci našich letošních výletů, nebylo potřeba vysvětlovat nordic walking techniku. Rovnou jsme tedy přistoupili k daleko zábavnějšímu bodu na agendě dne – a sice k přípitku adventním svařáčkem a ochutnávkou vánočního cukroví. To jsme si nakonec nejen vzájemně ochutnali, ale také „prohandlovali“, a tak jsme mohli obohatit výzdobu našich slavnostních tabulí i krásnými darovanými perníčky. Děkujeme všem!

Náležitě posilněni tentokrát ne rozcvičkou, ale svařáčkem a cukrovím (nu dobrá, když jsou Vánoce...) jsme vyrazili směrem k liblickému zámku. Cestou jsme opět probírali, podobně jako loni a možná i ve stejném pořadí – recepty na právě ochutnané cukroví, následně zdravý životní styl a cvičení a v neposlední řadě také pro některé z nás milující zimní sporty značně znepokojující předpověď počasí – Vánoce opět na blátě...

Ve veselé a ovíněné náladě jsme dorazili až do srdce liblického anglického parku – na vzácnou slatinnou louku. Opět jsme se pokusili načerpat pozitivní energii vzrostlých stromů a užít si tak přímo pohádkové atmosféry toho místa.

Poté jsme popošli až k zámecké bráně, která se pro nás téměř zázračně otevřela – v tu samou dobu šel totiž náhodou kolem zaměstnanec zámku, který nám ochotně odemknul. Tím se nám značně zkrátila trasa, ale nám to nevadilo, neboť jsme si tak mohli užít přímo triumfální vstup do francouzského parku nově zrekonstruovanou nádhernou branou a užít si pocit, který si užívali v minulosti jistě všichni ti šlechticové a šlechtičny, kteří tudy procházeli, případně projížděli na koních.

Díky momentálně opravdu ostrému slunečnímu osvícení zámku a klidné hladině jezírka před ním jsme si mohli užít obrázku jako z kalendáře. Odraz zámku na hladině jako v zrcadle byl rozhodně třešničkou na dortu naší procházky. Po nafocení mnoha snímků jsme se již vydali nahoru na terasu a do přízemí zámku, kde se konal adventní jarmark. Kromě jarmarku nás potěšila i výstava betlémů. Lidová tvořivost opravdu nezná hranic, a tak nechyběl ani tento rok opravdu originální počin – Libový betlém (betlém vyrobený z uzenin)!

Po prohlídce a hodnocení nejkrásnějších i nejnápaditějších betlémů jsme se již přesunuli o patro výše – do Mramorového sálu – kde se nám o završení krásného adventního dne postaraly děti z Lidové školy umění z Benátek nad Jizerou. Jejich muzikální i taneční vystoupení byla opravdu pohlazením po duši a zároveň obdivuhodným výkonem.

Nemohli jsme si přát lepší zakončení již tak malebného pohádkového dne, a vlastně i celé sezóny. Milí přátelé – na viděnou v roce 2016!

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779