[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

V sobotu 17.12. jsme se nechaly rády vytrhnout z předvánočního shonu a užily jsme si již tradiční vycházku na adventní jarmark do zámku Liblice. Kromě něj jsme se opět potěšily nejen výstavou betlémů, popíjením svařáčku a vzájemnou ochutnávkou vlastního cukroví, ale i zajímavým kulturním zážitkem.

Už setkání na nádraží v Byšicích bylo ač mrazivé, tak o to více radostné. Vždyť jsme se neviděly již déle než čtvrt roku! A protože je to dlouhá doba a některým z nás již nordic walking chyběl, vydala se skupinka sportovkyň do Byšic pěšky již ze Všetat.

Srdečné shledání jsme oslavily příhodně – přípitkem horkým svařákem. A pak začala ochutnávka všeho toho úžasného cukroví, kterého se nám nashromáždilo k ochutnávce tolik, že jsme ho rozhodně nemohly za celý den spořádat všechno.

Poté co jsme ochutnaly, popily a přivítaly se, jsme vyrazily rázným krokem (byla opravdu zima) směrem k liblickému zámku. Ale nešly jsme přímo – zavítaly jsme nejprve do zámeckého anglického parku. Stejně letos jako loni jsme měly možnost načerpat pozitivní přírodní energii tohoto opravdu kouzelného místa. Tak jak některé účastnice výletu konstatovaly, že magickou energii tohoto místa cítí, až jim brní ruce, ty méně sensibilní z nás konstatovaly, že jim brní ruce tak akorát z toho, jak jim „zima zalejzá za nehty“. Já jsem usoudila, že to bylo spíše nedostatečnou konzumací svařáku, a tak příště vezmu o termosku víc a to by bylo, aby pak energie nepulzovala, a to pořádně!

Ale to už bylo tak akorát na čase na další občerstvovací přestávku. Svařáček jsme skutečně zdolaly až do dna a při konzumování další dávky cukroví jsme vyměňovaly recepty.

A protože jsme nemusely a hlavně nechtěly nikam spěchat, udělaly jsme si ještě výlet k nedaleké studánce. Jelikož bylo odtokové korýtko zaneseno listím, ujala se Blaženka jeho čištění svými nordic walking hůlkami. No vida, jak multifunkční jsou nejen hůlky, ale i Blaženka!

Jakmile voda mohla opět volně ze studánky odtékat, vydaly jsme se spokojeně směrem do francouzského parku. Jezírko se zrcadlícím se v něm zámkem nikdy nezklamou. Oproti loňsku jsme si užívaly pohled na jeho tentokrát zamrzlou hladinu a kochaly jsme se tímto romantickým pohledem do zásoby. Jak jsme konstatovaly – už jen aby projela kolem Popelka v červánkových šatech na svém Juráškovi a vánoční atmosféra nemůže být dokonalejší!

A protože jsme se opravdu v zámeckém parku začaly cítit pohádkově, znásobily si některé z nás tento pocit ještě i houpáním se na princeznovské houpačce.

A pak už hurá na jarmark obdivovat se všem těm krásným nabízeným tradičním výrobkům. A protože jsme povahy hravé, nemohly jsme jen tak minout rybolov dřevěných rybiček na nádvoří zámku. Velmi jsme se pobavily. Ale pak už jsme si daly rozchod a všechny jsme pokračovaly zkoumat i jarmark a výstavu betlémů uvnitř zámku. Následně jsme se posílily buď kávou, anebo výbornou zelňačkou ze zámecké kuchyně.

Konečnou tečkou za naším zámeckým putováním bylo vystoupení souboru historických tanců v mramorovém sále zámku. Vystoupení amatérského souboru tanečníků bylo opravdu roztomilým zakončením našeho putování a po návratu na byšické nádraží - ať už na vlak nebo k našim zaparkovaným autům - jsme tak opravdu pěkně zakončily sezónu 2016. Tak na viděnou v nordic walking sezóně 2017!!!

Komentáře k článku

Přidat komentář

jarmark na liblickém zámku

nereg. Alena Radoušová nereg. Alena Radoušová
28.12.2016 00.59 | odpovědět

Blahopřeji - tak vypadá užívání si života - přečetla jsem se zájmem a lituji, že mi hektická doba předvánočního nákupního maratonu v našem knihkupectví nedovolila se též zúčastnit - těším se na nějaký příští výlet v novém roce - organizátorka by zasloužila metál...

Advent v Byšicích a Liblicích

nereg. Ludmila Hadová nereg. Ludmila Hadová
28.12.2016 20.02 | odpovědět

Děkuji naší milé instruktorce Jitce za zorganizování letošních nordic walkingových výletů. Některé jsem sice musela oželet, ale ty, jichž jsem se zúčastnila, byly úžasné! Těším se na další v roce 2017.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779