[Přeskočit k obsahu]

logo
Přihlásit

Zapomněli jste heslo?     Zaregistrovat se

telefon 739 603 779

email info@nwproradost.cz

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

U3V, tedy Univerzita třetího věku při Technické univerzitě v Liberci, právě oslavila 25 let. A Nordic walking pro radost u toho nesměl chybět!

Krásné oslavy výročí svého vzniku má za sebou U3V v Liberci. Součástí této příležitosti bylo i setkání studentů spřízněných institucí z Německa a Polska. Proč tedy nespojit příjemné s užitečným a neprovést naše přespolní kamarády po Liberci trochu netradičně, tedy s hůlkami v rukách!

Přede mnou tak vyvstala celkem jasná výzva. Ve skupině Poláci, Němci i Češi. Nakonec jsme to nějak zvládli v angličtině, němčině i češtině, byl to ale hotový Babylon.

Vyrazili jsme z prostor Ekonomické fakulty a vydali jsme se k Lesnímu koupališti. Cestou, v prostorech před Technickým muzeem, jsme se přece jen chvíli věnovali správné technice nordic walkingu a porovnávali, jak se vyučuje tento sport v jiných zemích. Našli jsme zajímavé odchylky, takže pro mě jako instruktora to bylo zajímavé srovnání.

Po nácviku techniky jsme pokračovali se zastávkami u galerie, ZOO či Lidových sadů. A pak už nás čekala odbočka na lesní cestu v Lidových sadech až k Lesnímu koupališti. A to se líbilo hodně. Bylo by super, kdyby bylo léto, protože kromě obdivování místních otužilců bychom si mohli dopřát i občerstvení v místním stánku, a tak někteří z našich hostů okamžitě začali uvažovat o letním termínu návštěvy Liberce.

Z Lesního koupaliště nám cesta po rovině kolem ZOO velmi rychle utekla a záhy jsme byli zpátky u Ekonomické fakulty. Nordic walking procházka se nám všem líbila, viděli jsme zajímavá liberecká místa a super jsme si přitom zasportovali. Já si k tomu můžu přičíst i pořádné provětrání mé angličtiny a němčiny. Zkrátka – spokojenost na všech stranách!

Doufáme, že se s přáteli ze sousedních zemí sejdeme v dobrém rozmaru a ve zdraví i příště, až zase naši libereckou U3V při nějaké příležitosti navštíví.

Do dalších let je třeba popřát týmu, který vede v liberecké U3V už 60 kurzů pro 600 studentů, vše jen to nejlepší a minimálně dalších 25 let úspěšného fungování!

Komentáře k článku

Přidat komentář

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

O nordic walkingu

Historie
Hlavní přednosti
Jaké zvolit vybavení
Základy techniky
Jak trénovat

Hlavní menu

Kalendář akcí
Články a fotky
Reference
Služby a ceny
Vybavení
Kontakty
Mapa webu

Nejbližší akce

V nejbližší době nechystáme žádné akce.

Kdo za tím stojí

Jitka Hadová

Jitka Hadová

Certifikovaná instruktorka

 

info@nwproradost.cz

(+420) 739 603 779